Plastry antykoncepcyjne

Produkt na receptę

Evra system transdermalny

Evra to transdermalne plastry antykoncepcyjne, które stopniowo uwalniają hormony do krwioobiegu. Evra wykazuje wysoka skuteczność antykoncepcyjną. Na 1000 kobiet, które stosują plastry, jedna lub dwie zachodzą w ciążę. W przypadku tabletek antykoncepcyjnych wskaźnik ten wynosi 5 ciąż na 1000 kobiet, co oznacza niższą skuteczność. Evra jest lekiem wydawanym na receptę. Przed zakupem warto sprawdzić cenę plastrów Evra w aptece, ponieważ lek nie jest refundowany, a zatem ceny w aptekach mogą się różnić.

Plastry antykoncepcyjne są skuteczną metodą zapobiegania ciąży. Ich zaletą jest konieczność pamiętania o zmianie jedynie raz w tygodniu.

Plastry zawierają 2 hormony, podobnie jak tabletka antykoncepcyjna dwuskładnikowa. Nie przyjmując ich doustnie, omijamy przewód pokarmowy i wątrobę, co pozwala na ich ochronę.

Plaster zakłada się w pierwszym dniu cyklu i zmienia co tydzień - po 3 tygodniach następuje 7 dni przerwy i schemat się powtarza. Za każdym razem plaster powinien być naklejony w innym miejscu, aby zapobiec podrażnieniom - zalecane są plecy, pośladki, ramiona i okolice bikini.


redaktor: Agnieszka Soroko, mgr farm.
ostatnia zmiana: 30.01.2019 19:43:36

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o. o.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Tylko 59,00 zł za konsultację z lekarzem ogólnym. A także 25 innych specjalizacji.

Umów telekonsultację

Najnowsze pytania

Jaki lek ma skład najbardziej zbliżony do pigułek Zoely?
Potrzebuje nazwę leku najbardziej zbliżonego składem do Zoely. Wiem że nie ma zamiennika. Qlaira mi nie odpowiada jest za słaba potrzebuje inny lek.
odpowiada Katarzyna Domagała

Czy alkohol zmniejsza działanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych?
Czy alkohol zmniejsza działanie środków antykoncepcyjnych?
odpowiada Katarzyna Domagała

Czy suchość w ustach, drgawki, niepokój i zawroty głowy są działaniami niepożądanymi po zastosowaniu plastrów Evra i czy objawy te miną?
Witam czy przy stosowaniu pierwszy raz plastrow i przyklejeniu pierwszego to normalne ze jest sucho w buzi drgawki niepokój zawroty głowy czy to przej...
odpowiada Karolina Siayor-Pietrzak

Jak zmienić krążek antykoncepcyjny na plastry?
8 dni temu po raz 1 założyłam krążek nuvaring i chce zmienić Go na plastry czy po wyjęciu krążka od razu przykleić plaster ?
odpowiada Aleksandra Żywiec-Pelczar

Jak zmienić metodę antykoncepcji z krążka dopochwowego na plastry?
Dzień dobry :) Muszę zmienić metodę antykoncepcji. Aktualnie stosuję NuvaRing. W ulotce plastrów Evra, które już nabyłam, jest tylko mowa o postępowa...
odpowiada Olga Sierpniowska

Czy jeśli przykleję plaster antykoncepcyjny w 4 dniu cyklu, to po tygodniu ochrona antykoncepcyjna będzie zachowana?
Witam, zmieniam tabletki antykoncepcyjne na plastry Evra. W piątek 6.09 powinnam zacząć nowe opakowanie tabletek, jednak dopiero dzisiaj (09.09) miała...
odpowiada Katarzyna Domagała

Na Twoje pytania w temacie plastry antykoncepcyjne odpowiadają nasi farmaceuci, lekarze i inni eksperci.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.