Akcesoria do karmienia piersią

Wyrób medyczny

Bella Mamma - Wkładki Laktacyjne Z Przylepcem wkładki laktacyjne

Bella Mamma - Wkładki Laktacyjne Z Przylepcem to bawełniane wkładki, które chronią przed zabrudzeniem bielizny i przeciekaniem pokarmu oraz zapobiegają podrażnieniom brodawek i pozwalają skórze oddychać. Posiadają pasek lepiący, dzięki któremu wkładka nie zmienia swojego położenia.

Wyrób medyczny

Apteo Care Wkładki Laktacyjne wkładki laktacyjne

Apteo Care Wkładki Laktacyjne to jednorazowe wkładki chroniące przed wyciekami pokarmu i zabrudzeniem bielizny w okresie karmienia piersią. Chłoną płyn i zapobiegają przemoczeniu, a dodatkowo nie podrażniają skóry.

Wyrób medyczny

Penaten - Wkładki Laktacyjne wkładki laktacyjne

Penaten - Wkładki Laktacyjne chronią przed przeciekaniem i zabrudzeniem w trakcie laktacji. Wykonane z delikatnego materiału, dzięki czemu zapobiegają podrażnieniom brodawek. Skutecznie chłoną pokarm, a dzięki przylepcowi utrzymują się w pożądanym miejscu.

Wyrób medyczny

Mam 2 Osłonki Na Piersi przyrząd

Mam 2 Osłonki Na Piersi to cienkie silikonowe osłonki, które ułatwiają dziecku ssanie podczas karmienia piersią. Wykonane z bezzapachowego i bezsmakowego materiału, przez co nie wpływa na smak mleka. Polecany szczególnie w przypadku płaskich i wklęsłych brodawek.

Wyrób medyczny

Bella Mamma Comfort - Wkładki Laktacyjne Z Przylepcem wkładki laktacyjne

Bella Mamma Comfort - Wkładki Laktacyjne Z Przylepcem to delikatne bawełniane wkładki, które chronią przed zabrudzeniem bielizny i przeciekaniem pokarmu oraz zapobiegają podrażnieniom brodawek i pozwalają skórze oddychać. Posiadają pasek lepiący, dzięki któremu wkładka nie zmienia swojego położenia.

Wyrób medyczny

Canpol Babies - Osłonki Piersi Premium Małe przyrząd

Canpol Babies - Osłonki Piersi Premium Małe do stosowania w przypadku podrażnionych i popękanych brodawek sutkowych. Przyspieszają gojenie i łagodzą ból. Mogą także ułatwiać prawidłowe karmienie w przypadku wklęsłych i płaskich brodawek. Wykonane z miękkiego silikonu, nie posiadają smaku ani zapachu.

Wyrób medyczny

Canpol Babies - Wkładki Laktacyjne Z Aloesem wkładki laktacyjne

Canpol Babies - Wkładki Laktacyjne z Aloesem zabezpieczają przed zabrudzeniem i przemoczeniem bielizny przez pokarm w okresie laktacji. Zawierają wyciąg z aloesu, który chroni skórę przed podrażnieniami i działa przeciwzapalnie. Posiadają wkład chłonny oraz samoprzylepny pasek utrzymujący wkładkę w odpowiednim miejscu.

Wyrób medyczny

Avent silikonowe osłonki piersi (małe) przyrząd

Avent silikonowe osłonki piersi (małe) to wykonane z silikonu nakładki na piersi, które chronią brodawki sutkowe przed podrażnieniem i pękaniem podczas karmienia piersią. Wykonane z miękkiego materiału, bez zapachu i smaku.

Wyrób medyczny

Canpol Babies - Osłonki Piersi Premium Normalne przyrząd

Canpol Babies - Osłonki Piersi Premium Normalne do stosowania w przypadku podrażnionych i popękanych brodawek sutkowych. Przyspieszają gojenie i łagodzą ból. Mogą także ułatwiać prawidłowe karmienie w przypadku wklęsłych i płaskich brodawek. Wykonane z miękkiego silikonu, nie posiadają smaku ani zapachu.

Pierś mamy i odpowiednia ilość mleka na pewno wystarczy, aby dziecko się najadło. Na rynku aptecznym znajdziemy jednak akcesoria do karmienia piersią, które choć nie są niezbędne, na pewno ułatwią rodzicom przejście przez okres laktacji oraz pomogą w momentach, kiedy maluszek zostanie z kimś innym.

Jeśli brodawki sutkowe są zbyt płaskie lub maluszek ma problem ze ssaniem, mama może zastosować silikonowe osłonki laktacyjne, stanowiące swego rodzaju "mostek" dla dziecka w dostępie do piersi. Ich zadaniem jest również ochrona brodawek, często popękanych po karmieniu, pozwalając na zagojenie się i regenerację. Wielkość osłonek dobieramy do rozmiaru brodawki.

Po kilku minutach od zakończenia karmienia, mama może czuć, iż z piersi samoistnie wycieka pokarm. Warto sięgnąć wtedy po wkładki laktacyjne - wyprofilowane, bawełniane krążki z wkładem żelującym, które chłoną mleko i nie dopuszczają do zabrudzenia bielizny. Wkładki różnią się grubością, chłonnością, wielkością i wypełnieniem. Zatrzymują pokarm i jego zapach na kilka godzin, dzięki czemu kobieta karmiąca może czuć się komfortowo.

W sytuacji, gdy mama będzie musiała wyjść z domu, nie musi się martwić o przechowywanie odciągniętego pokarmu. Do tego celu służą specjalne pojemniki, woreczki lub butelki, w których mleko można nawet zamrozić. Wyposażone są one w podziałkę, przeznaczone do jednorazowego wykorzystania, sterylne i gotowe do użycia zaraz po wyjęciu.


redaktor: Agnieszka Soroko, mgr farm.
ostatnia zmiana: 04.09.2019 11:20:47

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o. o.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Tylko 59,00 zł za konsultację z lekarzem ogólnym. A także 25 innych specjalizacji.

Umów telekonsultację

Najnowsze pytania

Czym zastąpić maść Bepanthen?
Proszę o odpowiedź.Jaki jest tanszy zamiennik kremu bepanthen?
odpowiada Katarzyna Domagała

Na Twoje pytania w temacie akcesoria do karmienia piersią odpowiadają nasi farmaceuci, lekarze i inni eksperci.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.