---Zaspray - produkty

Sinumedin cena i dostępność w aptekach internetowych i stacjonarnych

produkt dostępny bez recepty, aerozol,

Mepiramina (mepyramine)

,

Fenylefryna (phenylephrine)

, Aflofarm

Opakowanie:

Sprawdź oferty w aptekach: 29 aptek

Dodaj i przejdź do koszyka, aby zobaczyć apteki.

35% taniej online (17,49 zł) niż stacjonarnie (26,86 zł).

Opcje dostawy: kurier, odbiór w aptece, szybki kurier miejski, automaty paczkowe.

Przewidywana wysyłka od: sobota, 13 kwi, 19:55.

od 17,49 zł
Wolt Drive
Sinumedin jako substancję czynne zawiera mepiraminy maleinian i fenylefryny chlorowodorek. Jest to lek donosowy w postaci aerozolu stosowany w leczeniu zapalenia zatok oraz kataru przebiegającego podczas zapalenia błony śluzowej nosa, w tym nieżytu nosa w trakcie alergii.

więcej: Stosowanie Sinumedin, skutki uboczne i interakcje Sinumedin

Jak działa Sinumedin?

Maleinian mepiraminy to substancja przeciwhistaminowa i przeciwalergiczna, która zmniejsza obrzęk oraz łagodzi podrażnienia wywołane katarem.

Chlorowodorek fenylefryny zmniejsza przekrwienie błony śluzowej, udrażnia nos oraz ujścia zatok przynosowych, a także ułatwia oddychanie.

Chlorek cetalkoniowy, będący substancją pomocniczą, działa przeciwbakteryjnie.

Nie używaj Sinumedin, jeśli:

  • jesteś uczulony na maleinian mepiraminy, chlorowodorek fenylefryny lub którąkolwiek substancję pomocniczą,
  • masz mniej niż 6 lat,
  • jesteś w ciąży lub karmisz piersią.

Na co zwrócić uwagę przed użyciem Sinumedin?

Zanim zastosujesz lek Sinumedin powiedz lekarzowi lub farmaceucie, jeśli występuje u Ciebie:

  • choroba alergiczna (np. astma) lub nieżyt nosa wysychający,
  • niewydolność serca,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • cukrzyca,
  • guz chromochłonny,
  • nadczynność tarczycy,
  • przerost gruczołu krokowego,
  • jaskra z wąskim kątem przesączania.

Jak stosować Sinumedin?

Aerozol Sinumedin stosuj ściśle według zaleceń lekarza, farmaceuty lub producenta.

Zwykle stosowana dawka to 2 aplikacje aerozolu, do każdego otworu nosowego, co 4-6 godzin. Działanie leku rozpoczyna się zwykle 5-10 minut po zastosowaniu.

Sinumedin możesz stosować niezależnie od jedzenia i picia.

Na co zwrócić uwagę podczas stosowania Sinumedin?

Leku nie stosuj częściej niż 5 razy na dobę i nie dłużej niż 3 dni.

Czy mogę łączyć Sinumedin z innymi lekami?

  • Sinumedin nasila działanie środków hamujących czynność ośrodkowego układu nerwowego, np. barbituranów, alkoholu, środków nasennych i uspokajających oraz środków przeciwcholinergicznych (substancji blokujących receptory muskarynowe), np. atropiny czy trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych, m.in. imipraminy, opipramolu, amitryptyliny, doksepiny, mianseryny.
  • Inhibitory monoaminooksydazy (IMAO), np. selegilina, moklobemid czy amiflamina, przedłużają i nasilają działanie fenylefryny oraz przeciwcholinergiczne działanie mepiraminy.
  • Niektóre leki beta-adrenolityczne, np. esmolol, mogą nasilać działanie fenylefryny, co u niektórych pacjentów może spowodować wystąpienie ciężkiego nadciśnienia.
  • Jeśli przyjmowałeś inhibitory monoaminooksydazy Sinumedin możesz zastosować dopiero po upływie co najmniej 14 dni od przerwania terapii tymi lekami, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Czy mogę łączyć Sinumedin z alkoholem?

Sinumedin może nasilać działanie alkoholu, dlatego jeśli to możliwe, unikaj jego spożywania podczas terapii wspomnianym aerozolem.

Czy po zastosowaniu Sinumedin mogę prowadzić pojazdy?

Sinumedin może wywierać niewielki wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów, zatem jeśli po aplikacji aerozolu nie czujesz się dobrze, nie prowadź pojazdów.

Czy mogę stosować Sinumedin będąc w ciąży?

Leku Sinumedin nie wolno stosować u kobiet ciężarnych.

Czy po zastosowaniu Sinumedin mogę karmić piersią?

Leku Sinumedin nie wolno stosować u kobiet karmiących piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić po zastosowaniu Sinumedin?

Podczas stosowania aerozolu Sinumedin mogą wystąpić następujące działania niepożądane:

  • tachykardia, kołatanie serca, arytmia,
  • ból głowy, zawroty głowy, 
  • senność, bezsenność, uspokojenie, osłabienie,
  • biegunka, zaparcia,
  • nudności,
  • nadciśnienie,
  • podrażnienie i przekrwienie błony śluzowej nosa, suchość błon śluzowych.

Ze względu na obecność parahydroksybenzoesanu metylu i propylu lek może wywoływać reakcje alergiczne objawiające się niewielkim podrażnieniem skóry, oczu i błon śluzowych.

Skład Sinumedin

  • substancje czynne: 1,5 mg mepiraminy maleinianu i 2,5 mg fenylefryny chlorowodorku w 1 ml roztworu,
  • substancje pomocnicze: glicerol, sodu chlorek, cetalkoniowy chlorek, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, polisorbat 20, woda oczyszczona.

Jak przechowywać Sinumedin?

Lek należy przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Źródła

Ulotka oraz Charakterystyka Produktu Leczniczego 

Skład Sinumedin

  • substancje czynne: 1,5 mg mepiraminy maleinianu i 2,5 mg fenylefryny chlorowodorku w 1 ml roztworu,
  • substancje pomocnicze: glicerol, sodu chlorek, cetalkoniowy chlorek, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, polisorbat 20, woda oczyszczona.

Ostatnie wiadomości o Sinumedin

Brak wiadomości w ostatnim czasie.

Powiadom o nowej informacji.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Najnowsze pytania o Sinumedin

Dostępność Sinumedin w aptekach

Wszystkie opakowania Sinumedinw 80% aptek
15 mililitróww 80% aptek

Ulotka produktu Sinumedin

Sinumedin
Jeśli chcesz mieć pewność, że nie pominąłeś ważnych szczegółów, przeczytaj ulotkę Sinumedin (szybki podgląd pliku PDF).
Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły związane z Sinumedin

Najnowsze filmy