---Solgar Ultimate Bone Support - ZF

Iness (anonim, 83.20.48.) Warszawa 1 rok temu

Co zrobić, gdy miesiączka spóźnia mi się już 2 tygodnie?

Dzień dobry, od 15.07(tj. już ,15dni) spóźnia mi się miesiączka. Czyli 29.07 minęły mi 2 tygodnie od daty pierwszego dnia przewidywanej miesiączki. Zawsze cykle miałam regularne. Od 24.07 codziennie robię rano po spaniu testy ciążowe, które wychodzą negatywne. W poniedziałek i w czwartek 25.07 i 28.07) zrobiłam test z krwi beta-HCG , oby dwa wyszły z wynikim BETA-HCG(ICD:9: L46). Mam bóle brzucha i temperaturę 37,2/37,5 . nie ukrywam, że sytuacja jest dość stresująca od samego początku czyli 25.06. Od czasu spóźniania się miesiączki stresuje się bardzo mocno tym ,że mogło się coś wydarzyć.
Stosunki od 4 tygodni miałam częste, za każdym razem z zabezpieczeniem. W ciągu tych 4 tygodni słabo sypiałam max 5-6 godzin, zdarzało się że jadłam małe śniadanie i wtedy dopiero obiado-kolację o 22. Od półtora roku jestem na deficycie kalorocznym, który pomógł mi schudnąć prawie 30kg. Odchudzaniem wprowadziłam się w stan anemii, który mi się utrzymuje już od przynajmniej roku. Ferrytyna wychodzi 12,2. Teraz mam Ból w brzuchu dodatkowo mam w lewym boku tuż pod żebrami,dlatego myślę ,że to z nerwów. Dodam jeszcze , że mam bóle lędźwiowe, aczkolwiek to jest u mnie problem przewlekły od lat. Przez brak ćwiczeń od czerwca zdarzają się one często. 4 tygodnie temu miałam podobne bóle a było to jeszcze przed współżyciem, oraz kolejny atak po tygodniu po rozpoczęciu współżycia, ból był bardzo mocny jakby bolały nerki a był to kręgosłup pomógł lek przeciwbólowy i nospa.

Uczucie brzucha to takie ciągnięcie . Dodam, że mam 33 lata. Od 11 lat od urodzenia dziecka byłam nieaktywna seksualnie,az do teraz

4 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Sugerowane produkty

Suplementacja wspierająca elastyczność i zdrowie stawów.

Dla osób starszych, w okresie menopauzy i podczas zwiększonego obciążenia stawów (nadwaga, sport).

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

1 rok temu

Do @Zaniepokojona:

Wynik badania wskazuje, że nie jest Pani w ciąży.

Zaniepokojona (anonim, 83.20.48.) 1 rok temu

Moje dzisiejsze wyniki, takie same miałam poprzednio. Nie wiem skąd wzięłam to 9🙉🙈

Zaniepokojona (anonim, 37.47.248.) 1 rok temu

Wynik beta hcg miałam dwukrotnie 9

Karolina Żułtaszek Farmaceuta

1 rok temu

Zaburzenia cyklu miesiączkowego mogą wynikać z bardzo wielu przyczyn, dlatego trudno w jednoznaczny sposób określić, co leży u podłoża występujących u Pani zaburzeń.

Czynnikiem, który jako pierwszy się nasuwa najest ciąża, jednak w sytuacji, gdy wykonała Pani kilka testów ciążowych oraz dokonała pomiaru stężenia gonadotropiny kosmówkowej (beta-HCG) i uzyskała Pani wynik poniżej 5 mlU/ml, najprawdopodobniej można wykluczyć istnienie ciąży. Wynik ten można jeszcze potwierdzić poprzez wykonanie badania USG u ginekologa.

Tryb życia również może mieć istotny wpływ na zaburzenia cyklu miesiączkowego. Stres, zmęczenie i zmniejszona kaloryczność pokarmów może doprowadzić do zaburzenia równowagi organizmu i jednocześnie do opóźnienia lub braku miesiączki. Z opisu, który zamieściła Pani powyżej można podejrzewać, że właśnie styl życia może być przyczyną występujących u Pani zaburzeń.

Bóle lędźwiowe są czasami mylone z bólami dotyczącymi nerek, dlatego należałoby również wziąć to pod uwagę i wykonać USG brzucha oraz badanie moczu, które określi, czy nerki pracują prawidłowo i nie toczy się w ich okolicy żaden stan zapalny. Po wykluczeniu tej możliwości, być może wskazanym byłoby udanie się do ortopedy celem rozpoczęcia terapii w związku z istniejącymi bólami

Bóle w okolicach brzucha mogą wynikać z nerwów, tak jak wspomniała Pani powyżej, jednak mogą także świadczyć o dolegliwościach żołądkowo-jelitowych. Badaniem, które pomogłoby wstępnie określić, czy jest powód do niepokoju jest, wspomniane przeze mnie powyżej, badanie USG jamy brzusznej.

Zaburzenia cyklu miesiączkowego mogą być także związane z toczącą się w organizmie infekcją, w czym może pomóc ocena stężenia białka C-reaktywnego we krwi (CRP). Byłoby to wskazane, ze względu na występującą podwyższoną temperaturę ciała. Poza tym, warto byłoby także wykonać podstawowe badania krwi, które pozwolą na określenie obecnego stanu Pani organizmu.

Podsumowując, w pierwszej kolejności wskazanym będzie udanie się do ginekologa celem wykluczenia ciąży, a następnie wykonanie podstawowych badań krwi, badania moczu i USG jamy brzusznej, które pozwolą na zobrazowanie aktualnej kondycji Pani organizmu.

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

    Podobne pytania

    Specjaliści

    Telekonsultacje
    E-wizyta
    Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
    Umów telekonsultację