Mirosław (anonim, 77.111.247.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Co przyjąć na mokry, lejący się katar?

dzień dobry od wczoraj dokucza mi mokry katar. Dzisiaj stał on się bardzo lejący i smarkam dosłownie co kilka minut. Przeźroczysty i mokry, nie mam gorączki jedynie wczoraj gardło mnie bolało. Jem wit c i d oprócz tego psikam kroplami i jem leki przeciwzapalne. Czy dobym pomysłem będzie zakup ibupromu zatoki? Co można jeszcze zrobić w takiej sytuacji. A i jeszcze zażywam neosine od wczoraj i pije gorące herbaty z cytryną. chcę jak najszybciej wyzdrowieć więc zrobię wszytsko... Miewam też potliwość

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Przede wszystkim w Pani wpisie nie dostrzegam konieczności przyjmowania Neosine czy jedzenia leków przeciwzapalnych - nie ma Pani objawów, które by tego wymagały, np. gorączki czy bólu zatok - zatem nie ma konieczności przyjmowania leku Ibuprom Zatoki.

W Pani przypadku zastosowałabym preparat na bazie kortykosteroidu, który podrażnienie, obrzęk błony śluzowej nosa oraz wodnisty katar, np.
Nasometin Control:
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/51630/nasometin-aerozol/ulotka
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/51630/nasometin-aerozol/apteki/w-warszawie

Preparat proszę stosować 2 razy dziennie - rano i wieczorem, po 2 dozy do każdej dziurki nosa przed 7 dni, a następnie raz dziennie - wieczorem po 1 dozie do każdej dziurki.
Przed aplikacją leku nos należy dokładnie oczyścić (wydmuchać).

W ciągu dnia należy jak najczęściej nawilżać nos przy użyciu wody morskiej w sprayu. 2 razy dziennie - rano i ok. 17:00 można wykonywać inhalacje z 0,9% roztworu soli, np. Gilbert:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/32833/gilbert-nacl-0-9-plyn/apteki/w-warszawie

Jeśli chodzi o suplementację, to jak najbardziej wskazane jest przyjmowanie 1000 mg witaminy C na dobę, najlepiej w formie leku, np. Ascorvita:
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/2326/ascorvita-tabletki-musujace/ulotka
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/2326/ascorvita-tabletki-musujace/apteki/w-warszawie

oraz wyciągu z bzu czarnego, np. Sambucol Extra Strong:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/68797/sambucol-extra-strong-kapsulki/apteki/w-warszawie

W okresie zimowym i wczesnej wiosny proponuję wzmacniać swoją odporność przyjmując 2 kapsułki środka BioMarine 1140 na dobę:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/11686/biomarine-1140-kapsulki/apteki/w-warszawie

Jeśli chodzi o gardło, to najlepiej stosować preparaty nawilżające, które zapobiegają wysuszaniu śluzówki, co jest najczęstszą przyczyną bólu w okresie zimowym, np. Gardvit A+E:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/104682/gardvit-ae-aerozol/apteki/w-warszawie

Typowe środki przeciwbólowe mogą dodatkowo nadmiernie wysuszyć śluzówkę.