Hania (anonim, 37.47.155.)
około 22 dni temu, Warszawa

Jakie są domowe sposoby na zapalenie strun głosowych?

Dzien dobry. Co byscie panatwo polecili domowymi sposobami na przeziebienie strun głosowych? Pozdrawiam.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

W przypadku łagodnych dolegliwości związanych z zapaleniem strun głosowych ważną kwestią jest prawidłowe nawodnienie organizmu, dlatego należy zwiększyć podaż płynów. Należy także zadbać o odpowiednią wilgotność pomieszczeń, w których przebywamy.

Popularnym domowym sposobem radzenia sobie z tego typu problemami są inhalacje parą wodną - w celu jej wykonania należy pochylić głowę przykrytą ręcznikiem nad miską z wrzącą wodą. Do wody można dodać też zioła - np. rumianek, szałwie, tymianek lub kilka kropli olejku eterycznego, np. z drzewa herbacianego czy eukaliptusa.

Jednym ze sposobów na nawilżenie gardła są także napoje z dodatkiem miodu, np. herbata z miodem czy woda z miodem i cytryną. Należy pamiętać, że miód dodajemy do ciepłej, nie wrzącej wody aby nie pozbawić go cennych właściwości, o czym więcej przeczyta Pani w materiale:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/preparaty-z-miodem-i-propolisem

W łagodzeniu podrażnienia strun głosowych i chrypki często stosuje się także syropy, np. syrop prawoślazowy, syrop z babki lancetowatej czy syrop z cebuli.

Informacje o naturalnych sposobach na przeziębienie znajdzie Pani w artykule:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/naturalne-sposoby-na-przeziebienie

Warto jednak mieć świadomość, że skuteczność domowych sposobów leczenia nie ma potwierdzenia w badaniach klinicznych, dlatego w przypadku nasilenia dolegliwości, konieczna jest konsultacja z lekarzem.

O tym, jak uzyskać poradę lekarza bez wychodzenia z domu pisaliśmy w artykule:
https://www.gdziepolek.pl/blog/jak-telefoniczne-otrzymac-recepte-i-zwolnienie-lekarskie