Zielu (anonim, 37.47.62.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę zażywać Sildenafil Actavis, jeśli przyjmuję leki Primacor, Atoris, Rytmonorm, Zofenil, Nebilet, Diuver?

Jestem po zawale. Mam wszczepione trzy stenty. W chwili obecnej biorę następujące leki. Primakor 10, Atoris 40, Rytmonorm 150, Zofenik 30, Nebilet 5, Diuver5. Czy biorąc te leki mogę brać Sildenafil Actavis

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Sildenafil Actavis jest lekiem wydawanym z przepisu lekarza, więc to lekarz zapisując lek powinien ocenić, czy może go Pan bezpiecznie stosować.

W Pana terapii obecny jest lek Nebilet. Z jednej strony nie ma przeciwwskazań do stosowania sildenafilu z lekami beta-adrenolitycznymi, do których należy nebiwolol - substancja czynna leku Nebilet, a z drugiej sildenafilu nie wolno stosować z lekami uwalniającymi tlenek azotu, ponieważ może dojść do niebezpiecznego spadku ciśnienia tętniczego.

Cechą odróżniającą nebiwolol od pozostałych leków beta-adrenolitycznych jest jego zdolność do rozkurczu naczyń krwionośnych, co uzależnione jest właśnie od wpływu na syntezę tlenku azotu.

Reasumując, Nebilet to lek z grupy beta-adrenolityków o dodatkowym działaniu wpływającym na procesy syntezy tlenku azotu, dlatego podczas jego zażywania nie należy stosować preparatów z sildenafilem.

Najbezpieczniejszym wyjściem dla Pana będzie zatem wstrzymanie się z przyjęciem leku na potencję do momentu konsultacji z lekarzem, aby uniknąć wystąpienia wspomnianych działań niepożądanych.

Zachęcam do lektury artykułów, które mogą okazać się przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba
https://www.gdziepolek.pl/tematy/stosowanie-lekow-a-seks