Gabriela (anonim, 5.173.200.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy bakteria Helicobacter obecna w organizmie obniża skuteczność tabletek antykoncepcyjnych Logest?

Witam czy sama bakteria helicobacter obecną w organizmie obniża skuteczność tabletek antykoncepcyjnych Logest? Okazało się że partner ma I zastanawiam się Czy jeśli się od niego zarazilam A wspolzylismy to czy skuteczność tabletek jest zachowana. Dodam że tabletki przyjmuje regularnie i nie zdążyło mi się nigdy pominąć żadnej tabletki. Z góry dziękuję za odpowiedź

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nie znajduję żadnych informacji o negatywnym wpływie samej bakterii Helicobacter pylori na działanie tabletek Logest czy też innych tabletek antykoncepcyjnych.

Helicobacter pylori jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych bakterii - nawet co druga osoba na świecie może być jej nosicielem (ok. 70% ludzi w krajach rozwijających się i ok. 30% w krajach rozwiniętych). Tylko w niektórych przypadkach może być przyczyną zapaleń żołądka i wrzodów, ale jak już wspomniałam nie ma informacji, aby szkodliwie wpływała na przyjmowane leki.

Informacje na temat czynników, które mogą wpłynąć na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych znajdzie Pani w ulotce leku oraz w naszym opracowaniu:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/44753/logest-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/44753/logest-tabletki-powlekane
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji