Andrei (anonim, 83.24.111.)
około roku temu, Warszawa

Jakim lekiem bez recepty zastąpić Spasmalgon?

Dzień dobry. Szukam lekarstwa na silny ból głowy. Wcześniej zawsze brałem tabletki Spasmalgon (Metamizolum natrium 500mg + Pitofenonum 5mg+ Fenpiverini bromidum 0,1mg) po 1-2 szt. Ale w Polsce nie ma takich tabletek (Jestem z Białorusi). Znalazłem tylko Gardan i Pyralgina. Co lepiej kupić (bez recepty)?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Lek, o którym Pan pisze jest zarejestrowany w Polsce w postaci roztworu do wstrzykiwań i dostępny jest z przepisu lekarza (na receptę).

Spasmalgon jest złożonym lekiem działającym rozkurczająco na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i moczowych oraz dróg rodnych. Posiada silne działanie przeciwbólowe.

Fenpiweryna oraz pitofenon są związkami, które wchodzą tylko w skład leku Spasmalgon, natomiast metamizol sodowy to substancja czynna, np. leków Gardan czy Pyralgina

Gardan i Pyralgina są swoimi odpowiednikami, co oznacza, że oba leki zawierają tę samą substancję czynną (metamizol sodowy) w tej samej dawce (500 mg), mieć tę samą postać leku (tabletka), te same wskazania do stosowania oraz to samo działanie terapeutyczne. Więcej informacji można znaleźć tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czym-sa-zamienniki-lekow

Niezależnie od tego, który lek Pan wybierze efekt terapeutyczny będzie taki sam.

Preparatem o podobnym działaniu do leku Spasmalgon jest środek Vemonis Femi, który zawiera trzy substancje czynne. Metamizol ma działanie przeciwbólowe, a drotaweryna działa rozkurczowo na mięśnie gładkie. Kofeina stanowi dodatek do wielu leków przeciwbólowych i wzmacnia ich działanie. Lek jest dostępny bez recepty:
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/99243/vemonis-femi-tabletki-powlekane/ulotka
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/99243/vemonis-femi-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie

Przesyłam także materiały, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/migrena-niezwykly-bol-glowy
- https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-migrene
- https://www.gdziepolek.pl/kategorie/bol-glowy-i-migrena
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/kiedy-isc-do-lekarza-z-napieciowym-bolem-glowy
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-przeciwbolowe-stosowac