G. Kkk (anonim, 5.173.41.)
około 9 miesięcy temu, Warszawa

Czy w trakcie stosowania leku Limetic oraz dodatkowo stosowania prezerwatywy możliwe jest zajście w ciążę?

Witam. Po porodzie, jeszcze przed pojawieniem się miesiączki zaczęłam stosować Limetic. Pojawiały się krwiawienia co równo dwa tygodnie. Po 3 miesiącach stosowania limetic i dodatkowej formy zabezpieczenia w formie prezerwatywy, okazało się że prezerwatywa się osunęła.. Dodam że w tym dniu spóźniłam się z tabletka o około 2h. Czy jest możliwość zajścia w ciążę? Tydzień po tym incydencie byłam u lekarza, który po przebadaniu powiedział że ciąży nie ma a krwawienie to było plamienie a nie miesiączka. I przepisał mi Vibin które od razu zaczęłam brać. Dodam że zapomniałam lekarzowi powiedzieć że taki przypadek mieliśmy tydzień wcześniej. Czy mógłby po takim czasie rozpoznać czy była ciąża? Czy jest to w ogóle możliwe że byłabym w ciąży? Po 17 dniach zrobiłam dwa testy ciążowe które wyszły negatywnie, a po kilku godzinach pokazały się ledwo widoczne kreseczki. Proszę o porade

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Dziękujemy za podzielenie się Pani historią.

W teorii zawsze istnieje możliwość zajścia w ciążę. W opisanym jednak przez Panią wypadku warto jest zaufać swojemu lekarzowi, który w razie wątpliwości zapewne zleciłby wykonanie dodatkowych badań. Należy się również stosować do jego zaleceń, a w razie wystąpienia wszelkich dolegliwości, skonsultować się z nim.

W razie braku pewności, prócz wykonania testu ciążowego, można również prywatnie wykonać pomiar stężenia ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej (HCG), który potwierdzi bądź wykluczy ciążę. Badanie to polega na pobraniu krwi.

W razie wszelkich wątpliwości lub dodatkowych pytań, skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Polecam też lekturę poniższych artykułów, ponieważ mogą się okazać interesujące:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/ciaza
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/antykoncepcja
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/prezerwatywy-dla-kobiet
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/prezerwatywy-dla-mezczyzn