Dorota (anonim, 94.254.200.)
około roku temu, Warszawa

Jaki lek bez recepty zastosować w przypadku alergii skórnej?

Witam,dawno temu dostałam uczulenie po farbie do włosów,lekarz przepisał mi wtedy tetracyclinum .Sytuacja się właśnie powtórzyła,co mogę na obecną chwilę kupić sobie w aptece bez recepty.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Aktualne wytyczne dotyczące leczenia objawów alergii skórnych zalecają doustne stosowanie leków przeciwhistaminowych II generacji. Najczęściej stosuje się: cetyryzynę, lewocetyryzynę i loratadynę. Wspomniane leki dostępne są w aptekach zarówno bez recepty, w opakowaniach przeznaczonych do doraźnego stosowania, liczących 7-14 tabletek, większe opakowania dostępne są zaś wyłącznie z przepisu lekarza.

Poniżej znajdzie Pani linki z nazwami handlowymi wspomnianych preparatów:

https://www.gdziepolek.pl/substancje/cetirizine
https://www.gdziepolek.pl/substancje/levocetirizine
https://www.gdziepolek.pl/substancje/loratadyna

Pod nazwą leku znajdzie Pani informację, czy dany preparat dostępny jest bez recepty. Klikając w pole "Gdzie kupić", po wpisaniu nazwy miejscowości, może Pani sprawdzić dostępność leku w pobliskiej aptece oraz dokonać jego rezerwacji.

Leki przeciwhistaminowe II generacji skutecznie łagodzą objawy alergii skórnej, takie jak świąd, zaczerwienienie czy wysypka. Stosuje się je raz dziennie. Uważane są za stosunkowo bezpieczne preparaty, ich stosowanie zwykle nie wiąże się z poważnymi działaniami niepożądanymi. Zwykle nie wywołują uczucia senności. Wyjątek stanowi cetyryzyna, która powoduje senność u ok. 10% pacjentów.

Poniżej znajdzie Pani linki do artykułów, których lektura może okazać się pomocna:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-alergie-mozna-wyleczyc
https://www.gdziepolek.pl/tematy/doustne-preparaty-na-alergie
https://www.gdziepolek.pl/tematy/nietolerancja-a-alergia-pokarmowa