Smerfik
około miesiąca temu, Warszawa

Jak stosować maść Posterisan H i czopki z metronidazolem?

Mam maść posterisan H i czopki z metronizadolem, najpierw mam wziąść czopki a po 2 godzinach maść do środka czy na odwrót? Jak jest lepiej? Czy nie ma to znaczenia

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

około miesiąca temu

Zachęcam, aby zadbać o profilaktykę prawidłowych wypróżnień. Powinno to zmniejszyć ryzyko ewentualnych nawrotów schorzeń odbytu, a także usprawnić proces leczenia.

Oczywiście - nic na siłę. Aby czopek prawidłowo się wchłonął konieczne jest nie korzystanie z toalety przez pewien czas po jego aplikacji.

Smerfik (anonim, 45.82.144.)
około miesiąca temu

Ostatnio coś rzadko się wypróżniam

około miesiąca temu

Maść Posterisan H należy stosować do momentu ustąpienia ostrych dolegliwości (takich jak świąd, ból i krwawienie), nie dłużej niż 3 tygodnie bez przerwy. W przypadku, gdy objawy nie będą ustępowały lub nasilą się, zachęcam do konsultacji z lekarzem prowadzącym.

Po aplikacji czopków nie powinno się oddawać stolca przez około godzinę. Zachęcam, aby przed aplikacją recepturowych czopków z metronidazolem wypróżnić się. Następnie zaaplikować czopek i po odstępie (najlepiej co najmniej 1-2 h) maść Posterisan H.
Czopek Distreptaza proszę stosować w ten sam sposób przed maścią. Distreptaza powoduje m.in. rozpuszczenie skrzepów i ułatwia działanie innych preparatów leczniczych.
Prawdopodobnie, gdy zakończy Pan kurację czopkami z metronidazolem oraz preparatem Distreptaza, stosowanie maści Posterisan H nie powinno być już konieczne. Anusir zawiera kwas hialuronowy o działaniu regenerującym.

Zachęcam do zapoznania się z materiałami dodatkowymi, które mogą okazać się przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-stosowac-czopki
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/leki-na-hemoroidy

Smerfik (anonim, 45.82.144.)
około miesiąca temu

Posterisan H 2x dziennie
Czopki robione 2x1 przez 6 dni, potem Distreptaza 2x1 przez 3 dni i potem Anusir q na noc przez 10 dni

Maść Posterisan H jak długo brać?

około miesiąca temu

Ile razy dziennie lekarz zalecił stosowanie preparatów? Czy czopki z metronidazolem są preparatem gotowym czy były wykonywane jako lek recepturowy? Czy są to tabletki dopochwowe Metronidazol?