Karolina B (anonim, 83.23.128.)
około 7 miesięcy temu, Warszawa

Czy podczas stosowania leku Silinda mogą wystąpić plamienia i zmiany w piersiach?

Dzien dobry , stosuje tabletki slinda jestem na 3 opakowaniu , pierwsze op wszystko było w porządku , w połowie drugiego rozpoczęły sie brązowe plamienia lekki ból podbrzusza , tak juz zostało ( nie uwzględniając miesiączki ona jest normalnie) i te plamienia juz pozostałe czy jest to normalna reakcja organizmu ? Dodatkowo od 3 op doszedł lekki ból piersi , sa one nabrzmiałe i hmm jakby to ująć całe w grudkach , czuć takie kuleczki wcześniej tego nie wyczuwałam , czy powodem sa hormony , tabletki slinda ?dziekuje z góry za odpowiedz , Karolina B

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

około 7 miesięcy temu

W trakcie przyjmowania hormonalnej antykoncepcji doustnej sporadycznie mogą się pojawiać plamienia śródcykliczne.

Jednak, jeśli są one częste, nawracają i wiążą się z dodatkowymi objawami, które Panią niepokoją, to bezwzględnie należy się skonsultować z lekarzem ginekologiem. Powinien on wykluczyć inne powody krwawień z dróg rodnych.

Co do zmian w piersiach, które Pani obserwuje to sugerowałabym bezwzględną wizytę u lekarza ginekologa, ponieważ każdą zmiany w piersi należy skonsultować i zbadać, pomimo iż wśród działań niepożądanych tego leku rzeczywiście występuje tkliwość piersi.