Pacjentka (anonim, 5.172.255.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę stosować jednocześnie preparaty Lokren, Levetiracetam i Lacosamide?

Witam proszę o pomoc w sprawie leku Lacosamide Accord i Lokren. Otóż jak biorę te dwa leki to mam bóle serca i spadki ciśnienia do 95/55 i pulsu 48-54. Czuję się zmęczona. Nie wiem co to powoduje. Neurolog przepisujący lek od Padaczki wiedział o leku na serce. Co mam zrobić? Czy te leki mają jakiś wpływ na siebie? Bardzo proszę o pilna odpowiedz. Po zmniejszeniu dawki lokrenu do najmniejszej z możliwych ciśnienie się trochę podnosi, jednak puls jest "skaczący" a ja nadal czuję się zmęczona i mam bóle głowy. Oprócz tego zażywam levetiracetam Accord.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

około 6 miesięcy temu

Stosowane przez Panią leki wydawane są wyłącznie z przepisu lekarza.

Preparat Lacosamide Accord wpływa na pracę serca. Może prowadzić do wystąpienia bloku przedsionkowo-komorowego II stopnia lub wyższego. Objawami bloku są np. spowolnione lub nieregularne tętno, uczucie oszołomienia lub omdlenia. Ponadto może wywoływać objawy migotania i trzepotania przedsionków (np. kołatanie serca, szybkie lub nieregularne tętno, skrócony oddech). W przypadku wystąpienia powyższych objawów należy skorzystać z pomocy medycznej.

Proszę pilnie skonsultować się z neurologiem, ponieważ u pacjentów z chorobą serca, która dotyczy rytmu serca, należy zachować szczególną ostrożność przy stosowaniu preparatu Lacosamide Accord. Być może będzie konieczna zmiana leku umożliwiającego kontrolowanie napadów padaczki.

Lacosamide Accord (substancja czynna lakozamid), Lokren (substancja czynna betaksolol) oraz Levetiracetam Accord (substancja czynna lewetyracetam) nie wykazują interakcji między sobą.

Zachęcam do zapoznania się z materiałami dodatkowymi:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/co-zrobic-po-pierwszym-ataku-padaczki
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/nadcisnienie
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/problemy-z-sercem
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/serce-i-uklad-krwionosny
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-padaczke
https://www.gdziepolek.pl/produkty/44763/lokren-tabletki-powlekane/ulotka
https://www.gdziepolek.pl/produkty/43265/levetiracetam-accord-tabletki-powlekane/ulotka
https://www.gdziepolek.pl/produkty/97785/lacosamide-accord-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie