kajtek (anonim, 155.133.19.)
około roku temu, Warszawa

Czy Areplex może zastąpić Decilosal?

czy areplex zastąpi decilosal,którego brałem dwa razy dziennie?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Areplex i Decilosal to leki o różnym składzie, oba dostępne na receptę lekarską. Ze względu na to, że leki te nie są zamiennikami nie należy ich stosować wymiennie bez porozumienia z lekarzem. Jeśli natomiast decyzję o zmianie leku podjął lekarz, to zapewne uznał, że w Pana przypadku takie postępowanie będzie bardziej korzystne.

Areplex zawiera w składzie klopidogrel, który należy do grupy leków zwanych lekami przeciwpłytkowymi. Zapobiega on tworzeniu się zakrzepów krwi. Decilosal zawiera w składzie cilostazol, który należy do grupy leków o nazwie inhibitory fosfodiesterazy typu 3. Substancje te rozszerzają niektóre naczynia krwionośne i osłabiają proces zlepiania się płytek krwi.

Działanie obu leków wydaje się podobne, jednak Decilosal przepisywany jest w celu leczenia chromania przestankowego (choroba objawia się bólem nóg, występującym podczas chodzenia), zaś wskazania do zastosowania leku Areplex są szersze. Proszę także zwrócić uwagę, że dawkowanie leku Areplex może być inne niż produktu Decilosal.

Zachęcam do przejrzenia przygotowanych przez nas artykułów o obu lekach, które w przystępny sposób wyjaśniają ich działanie oraz przewodnika po lekach przeciwzakrzepowych:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/6903/areplex-tabletki-powlekane
https://www.gdziepolek.pl/produkty/21441/decilosal-tabletki
https://www.gdziepolek.pl/tematy/przewodnik-po-lekach-przeciwzakrzepowych

Załączam również informację o dostępności obu produktów w aptekach zintegrowanych z GdziePoLek:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/6903/areplex-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/21441/decilosal-tabletki/apteki/w-warszawie