---Hyabak - pytania

Kasia  (anonim, 87.206.95.) Warszawa 2 lata temu

Czy powinnam podawać dziecku Hitaxe jeśli ma napadowe ataki kaszlu?

Byłam dziś z córka u pediatry. Dziecko jest zdrowe, jednak często rano bądź pod wieczór jak ja kładę do łóżka dostaje ataku kaszlu… cały dzień i noc jest spokój. Lekarz stwierdził ze osluchowo czysto, gardło również bez zmian. Polecił podawac córce hitaxe w syropie, bo podobno nie będzie często dzięki temu chorować…
Ma ja brać codziennie rano po 2,5 ml aż do marca… córka ma 2 lata i 8 miesięcy. Myślałam ze to jakiś lek na odporność ale zaczelam czytać i okazuje się ze tylko na alergie, nie wiem czy w związku z tym powinnam dawać go dziecku? Proszę o pomoc.

1 odpowiedź, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

2 lata temu

Hitaxa należy do leków przeciwhistaminowych stosowanych w leczeniu alergii. W pierwszej kolejności warto zdiagnozować przyczynę kaszlu. Może być spowodowana np. przesuszeniem błon śluzowych gardła - wówczas wystarczą środki nawilżające np. z porostem islandzkim m.in.

https://www.gdziepolek.pl/produkty/102374/fiorda-spray-aerozol/apteka-internetowa?pvid=252058

Warto zadbać również o odpowiednią wilgotność w pomieszczeniu min. 60%. Tutaj pomocne będą np. nawilżacze powietrza.

Jeśli kaszel nie ustąpi, w pierwszej kolejności należałoby skonsultować się z alergologiem. Wykonać testy alergiczne skórne. Dopiero gdy będzie ku temu podstawa, zastosować leki przeciwalergiczne.

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły