ela (anonim, 89.67.124.)
około 2 lat temu, Polska

Gdzie w Warszawie kupię Sinemet CR 200/50?

poszykuje leku sinemet cr 200/50 . u panstwa w aptece ten lek jest, ja miesszzam w warszzawie czy wysylacie leki .

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Kontaktowaliśmy się dzisiaj z podmiotem odpowiedzialnym za obrót lekiem Sinemet CR 200/50 - firmą MSD Polska Sp. z o.o. Otrzymaliśmy odpowiedź, iż lek nie pojawi się już w ogóle na rynku aptecznym.
Ze względu na liczne problemy, produkcja oraz obrót lekiem został trwale zakończony i lek na pewno nie wróci już do aptek.

Na rynku dostępne są leki zawierające te same substancje czynne co lek Sinemet, jednak występują one w innych dawkach. Lek nie posiada zatem swojego odpowiednika, który farmaceuta mógłby wydać zamiennie w aptece. Jedynym rozwiązaniem jest ponowny kontakt z lekarzem celem modyfikacji obecnej terapii.

Wszystkie leki zawierające te same substancje czynne, jakie zawarte są w leku Sinemet CR 200/50, można znaleźć pod tym adresem:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/71325/sinemet-cr-200-50-tabletki/zamienniki

Krzys (anonim, 37.47.19.)
około roku temu

Tylko w Niemczech i to zamiennik

Z informacji jakie udało się dzisiaj uzyskać od firmy MSD Polska, podmiotu odpowiedzialnego za dopuszczenie do obrotu leku Sinemet CR 200/50 wynika, iż lek ma wrócić do aptek dopiero po 28 czerwca 2019r. Proszę jednak pamiętać, iż jest to data orientacyjna. Wcześniej podawano, iż lek pojawi się w kwietniu 2019r.

Jak tylko lek pojawi się w aptekach zamieścimy informację pod tym postem, jego dostępność będzie można śledzić pod tym adresem:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/71325/sinemet-cr-200-50-tabletki/apteki/w-warszawie

Mimo, iż na rynku dostępne są leki zawierające te same substancje czynne co lek Sinemet, występują one w innych dawkach. Lek nie posiada zatem swojego odpowiednika, który farmaceuta mógłby wydać zamiennie w aptece, należy skontaktować się z lekarzem w celu ustalenia terapii.

Wszystkie leki zawierające te same substancje czynne, jakie zawarte są w leku Sinemet CR 200/50, można znaleźć pod tym adresem:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/71325/sinemet-cr-200-50-tabletki/zamienniki

Przesyłam także link do naszego artykułu, który może okazać się przydatny:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/drzenie-rak-czy-to-choroba-parkinsona

Jak informuje producent leku Sinemet 200/50 dostawy do aptek zostały wstrzymane ze względu na problemy z produkcją. Planowany termin powrotu preparatu na rynek to 01.04.2019, jednak może on jeszcze ulec zmianie.
Zatem, najlepiej będzie zgłosić się do lekarza w celu otrzymania recepty na inny lek. Sinemet CR 200/50 niestety nie posiada zamiennika, na rynku są natomiast dostępne preparaty o podobnym składzie. Decyzję o ich zastosowaniu musi jednak podjąć lekarz prowadzący.

Jak tylko lek pojawi się w aptekach jego dostępność będzie można śledzić pod tym adresem:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/71325/sinemet-cr-200-50-tabletki/apteki/w-polsce

Jednocześnie informuję, iż polskie prawo zabrania sprzedaży wysyłkowej leków dostępnych na receptę, lek można odebrać w aptece za okazaniem recepty.

O tym czym zajmuje się nasz portal można przeczytać pod tym linkiem:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/5751/czy-wysylaja-panstwo-leki-do-warszawy

Zachęcam także do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym choroby Parkinsona:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/drzenie-rak-czy-to-choroba-parkinsona