Weronika (anonim, 46.151.143.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy lek Zentel zadziałał?

Witam. Syn ma podejrzenie pasożyta. Dostał jednorazową dawkę Zentel w postaci zawiesiny. Dwa dni po przyjęciu leku zrobił "kupkę" z małymi białymi kuleczkami. Mija 4ty dzień od podania i nadal w kupce znajdują się te kulki plus jakies malutkie brązowe nitki-wyglądem przypomina jakiegoś pasożyta? Czy jest możliwe, że lek zadziałał i organizm się oczyszcza tak długo, czy też odwrotnie-lek nie zadziałał skoro nadal są te białe kuleczki? Dziękuję za odpowiedź

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Ewela (anonim, 5.60.1.)
około 23 dni temu

Witam, mam to samo co syn. Jestem w trakcie diagnozowania, ale z tego co wyczytałam, to te kulki mogą oznaczać lamblie.

Obecność pasożyta czy też jego fragmentów w kale w drugiej dobie po podaniu leku przeciwpasożytniczego jest prawidłowe. Trudno mi natomiast ocenić, jak długo może utrzymywać się takie zjawisko. W mojej ocenie aż 4 tygodnie jest to zbyt długo, natomiast więcej doświadczenia będzie mieć niewątpliwe lekarz mający do czynienia z podobnymi przypadkami.

Uważam, że należałoby wykonać badanie parazytologiczne kału, aby uzyskać jednoznaczną odpowiedź, czym są "białe kulki" oraz "brązowe nitki". Z wynikiem analizy proponowałabym zwrócić się do pediatry. Mając informację, czy jest to pasożyt i jaki, można podejmować dalsze kroki.

Załączam dodatkowe informacje:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/wszy-owsiki-i-inne-przedszkolne-pasozyty