M25 (anonim, 193.19.165.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę stosować szampon Dermena Men razem z lekiem Loxon Max?

Dzień dobry,
Zmagam się z męskim łysieniem androgenowym. Obecnie stosuję Alpecin szampon i tonik kofeinowy. Do tego dołączyłem Loxon (minoksydyl 5%). Spotkałem się z opiniami, że tych dwóch produktów nie można łączyć, bo kofeina zmniejsza ukrwienie a minoksydyl wręcz przeciwnie - rozszerza naczynia krwionośne.
Czy w takim razie bezpiecznym wyborem podczas kuracji Loxonem będzie stosowanie szamponu Dermena Men?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

M25 (anonim, 193.19.165.)
około 2 miesięcy temu

Dziękuję bardzo za kompleksową odpowiedź!

około 2 miesięcy temu

Mechanizm działania minoksydylu (w preparacie np. Loxon Max) nie jest do końca poznany. Odwraca lub hamuje miniaturyzację mieszków włosowych, działa silnie pobudzająco na namnażanie się komórek mieszków w fazie wzrostu. Rozszerza obwodowe naczynia krwionośne i zwiększa mikrocyrkulację w okolicy mieszków włosowych.

Seria Alpecin zawiera dodatek kofeiny. Kofeina pobudza mikrokrążenie poprzez wnikanie do mieszków włosowych i usprawnienie przepływu krwi. Dostarcza dużych dawek energii cebulkom włosa i mieszkom włosowych oraz zapobiega ich uszkodzeniu przez dihydrotestosteron. W literaturze nie znalazłam informacji o ewentualnym wpływie kurczącym na naczynia krwionośne w okolicy okołomieszkowej włosa.

Kofeina podawana doustnie wpływa rozszerzająco na naczynia wieńcowe, nerkowe i skórne, a kurcząco na naczynia mózgowe.

Szampon Dermena Men zawiera substancję pochodzenia witaminowego (pochodna wit. PP), która poprawia mikrokrążenie i wzmacnia mieszek włosowy. Wydłuża cykl życia włosa oraz stymuluje odrastanie włosa. Dodatkowo zawiera kompleks naturalny z m.in. wyciągami roślinnymi. Kompleks ten wpływa hamująco na powstawanie dihydrotestosteronu uszkadzającego. Wpływa regulująco na pracę gruczołów łojowych. Dotlenia i energetyzuje mieszki włosowe.

Łącznie z lekiem Loxon Max mogą być stosowane zarówno preparaty z serii Alpecin jak i z serii Dermena.