Aga (anonim, 78.10.210.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Czy Ventolin jest mocniejszy niż Fostex?

Czy ventolin jest mocniejszy od fostex 100+6?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Tak, takie postępowanie jest jak najbardziej prawidłowe i często stosowane.
Przesyłam linki do materiałów, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-zyc-aktywnie-z-astma
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-astme

Aga (anonim, 78.10.210.)
około 6 miesięcy temu

Czyli jeśli fostex jest stosowany codziennie a w przypadku zaostrzenia i ataku ventolin to jest ok i powinno dać dobre skutki ?

Nie można porównać mocy dwóch leków o różnych składach, ponieważ są one po prostu inne.

Ventolin jest lekiem jednoskładnikowym i zawiera siarczan salbutamolu. Ma formę aerozolu inhalacyjnego o działaniu rozszerzającym oskrzela i poprawiającym przepływ powietrza w drogach oddechowych. Lek działa już po kilku minutach, a jego działanie utrzymuje się przez ok. 4 do 6 godzin.

Ventolin stosowany jest w chorobach, takich jak astma oskrzelowa, przewlekła obturacyjna choroba płuc oraz skurcz oskrzeli różnego pochodzenia.
https://www.gdziepolek.pl/produkty/82077/ventolin-aerozol

Fostex jest lekiem dwuskładnikowym wywierającym działanie nie tylko rozszerzające oskrzela, ale także przeciwzapalne. Stosowany jest w leczeniu astmy u pacjentów, u których konieczne jest przyjmowanie preparatu złożonego z wziewnego kortykosteroidu i leku rozszerzającego oskrzela, o długim czasie działania.

Pierwsza substancja czynna – beklometazon wykazuje działanie przeciwzapalne, dzięki niemu możliwe jest zmniejszenie częstości ataków astmy oraz złagodzenie ich przebiegu.

Druga substancja czynna – formoterol działa rozkurczająco na mięśnie gładkie oskrzeli. Efekt ten uzyskiwany jest w czasie 1 do 3 minut od wykonania inhalacji i utrzymuje się przez 12 godzin, a więc działa dłużej od Ventolinu.
https://www.gdziepolek.pl/produkty/92140/fostex-aerozol