Jola 42 (anonim, 37.47.181.)
około 7 miesięcy temu, Warszawa

Co zrobić, aby podnieść ciśnienie, które spadło po jednoczesnym stosowaniu leków Bisocard i Triplixam?

Dzien dobry zazylam lek triplixam ibisocard zauwazulam ze spadlo mi cisnienie mam 97/69 puls 76. Kreci mi sie w glowie co mam zrobic aby je podniesc. Triplixam biore od 2 miesiecy a bisocard od tygodnia. Zazwyczaj bylo ok dzisiaj mam to cisnienie za niskie.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

W tej chwili nie powinna Pani przyjmować żadnych leków, aby podnieść ciśnienie - tym bardziej, że preparaty takie nie są dostępne bez recepty. Spadek ciśnienia jest efektem wspólnego działania leku - mimo że mają inny mechanizm działania - efekt terapeutyczny jest ten sam.

Prawidłowe ciśnienie skurczowe według najnowszych wytycznych powinno być niższe niż 120 mmHg, a rozkurczowe - niższe niż 80 mmHg.
O niedociśnieniu mówi się przy utrzymywaniu się ciśnienia skurczowego na poziomie poniżej 100 mmHg (niektóre źródła podają 90 mmHg) oraz rozkurczowego poniżej 60 mmHg. Można się także natknąć na definicję, że istotny jest spadek wartości ciśnienia o ponad 40 mm Hg w odniesieniu do wartości, które dotychczas były typowe dla danego pacjenta.

Wartości prawidłowego pulsu są zmienne w zależności od wieku. U osoby dorosłej wynosi on około 70-75 uderzeń na minutę. Pani puls także jest prawidłowy.

Zawroty głowy wywołane są niczym innym jak spadkiem ciśnienia.

Jedynym słusznym rozwiązaniem jest kontakt z lekarzem - w mojej ocenie tym, który zalecił Bisocard. Być może konieczna będzie modyfikacja terapii, jednak nie należy tego robić na własną rękę.

Jola42 (anonim, 37.47.181.)
około 7 miesięcy temu

Tak kardiolog wie ze zazywam triplixam i wypisal mi ten bisocard

Czy oba leki otrzymała Pani od tego samego lekarza lub lekarze, którzy przepisywali leki wiedzieli co jeszcze Pani zażywa?