Joanna (anonim, 31.178.54.)
około 11 miesięcy temu, Warszawa

Który lek jest lepszy na neuralgię nerwu trójdzielnego: Finlepsin czy Gabapentin?

Witam choruje na neuralgie nerwu trójdzielnego który lek jest lepszy finlepsin 400 mg czy gabapetinu

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Dziękujemy za tę opinię.

Wenus (anonim, 37.248.211.)
około 9 miesięcy temu

Mniecpomafa tylko gapabentin, po tym drugim nawet nie mogłem kierować samochodem.

Najlepszy będzie ten preparat, który będzie najbardziej odpowiadał Pani dolegliwościom i który lekarz uzna za stosowny. Podejrzewam, że lekarz nie dał Pani możliwości wyboru pomiędzy tymi dwoma lekami, lecz zaordynował tylko jeden z nich, zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą i doświadczeniem lekarskim, więc proszę stosować się do zaleceń specjalisty, który najlepiej wie, jaki lek w Pani przypadku zdrowotnym może być przydatny.

Nie ma leków "gorszych" i "lepszych", mogą być ewentualnie leki gorzej lub lepiej dobrane, czasami też dzielą się na "nowsze" i "starsze" generacje.

Zarówno Finlepsin jak i Gabapentin, tak jak każdy produkt leczniczy, przed przekazaniem go na rynek do użytku pacjentów jest przebadany pod kątem skuteczności. Jest on także lekiem dostępnym z przepisu lekarza, więc zapewne przed wypisaniem preparatu lekarz wziął pod uwagę objawy choroby, być może zlecił jakieś dodatkowe badania i na tej podstawie wybrał właśnie ten, a nie inny lek kierując się odpowiednimi wytycznymi, więc proszę mu zaufać i nie próbować samodzielnie zmieniać terapii.

Informacja dołączona do leków Finlepsin i Gabapentin zawiera ważne ostrzeżenia, które należy przeanalizować przed zastosowaniem tych leków. Takiej oceny korzyści do ryzyka powinien dokonać lekarz zaznajomiony z Pani historią choroby i potraktować ją jako jedną z wytycznych podczas doboru terapii.