Paciek (anonim, 31.0.126.)
około 11 miesięcy temu, Wodzisław Śląski

Czy zamiast 1 opakowania 90-tabletkowego leku Adadut, którego nie było w aptece, słusznie otrzymałem tylko jedno opakowanie 30-tabletkowe, aby nie przekroczyć limitu refundacji?

miałem receptę na 1op.90 szt adametu nie było i dostałem tylko 30 szt. za 9zł bo przekroczy limit refudacji czy zrobiła dobrze

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Oprócz naszego zdania zawsze może Pan zasięgnąć jeszcze opinii magistrów w innych aptekach, a także skierować zapytanie do Narodowego Funduszu Zdrowia lub Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego.

Pod naszymi odpowiedziami podpisujemy się imieniem, nazwiskiem oraz tytułem zawodowym, więc to, co piszemy musi zgadzać się ze stanem faktycznym. Nie możemy pozwolić sobie na wprowadzanie pacjentów w błąd.

Jeśli recepta jest wystawiona poprawnie, poprawne jest dawkowanie i pacjent wyraża zgodę, aby zapłacić więcej, farmaceuta nie może ograniczyć pacjentowi ilości leku, jaką zapisał lekarz na recepcie, a w tej sytuacji miało to miejsce.

Nie nadwyręży Pan budżetu NFZ płacąc więcej za lek. Limit i odpłatność w tej sytuacji nie mogą być ponad wydaniem prawidłowej ilości leku pacjentowi.

Paciek (anonim, 31.0.126.)
około 11 miesięcy temu

Odpowiedż apteki:W internecie magistry mogą pisać różne głupoty ,ona wie swoje. Tacy mądrzy tylko w aptece 44-300 Wodzisław śl ul. Księżnej Konstancji 4 APTEKA ESKULAP.

W mojej ocenie, powinien Pan otrzymać 3 opakowania leku Adadut po 30 sztuk na zniżkę. Wydając ilość leku zaordynowaną na recepcie przez lekarza, ale w innej ilości opakowań, w Pana przypadku 3 opakowań po 30 sztuk zamiast 1 opakowania po 90 sztuk, farmaceucie wolno przekroczyć limit refundacji dla opakowania leku wskazanego przez lekarza.

Farmaceucie nie wolno zmienić odpłatności za lek, tzn. jeśli na recepcie jest lek nierefundowany nie można go wydać ze zniżką.