Charakterystyka produktu leczniczego dla Paracetamol
czopki

produkt dostępny bez recepty

paracetamol

Dawka

125 mg

Opakowanie

10 czopków pudełko z przegródkami
w 6% aptek, od 2.99 zł do 6.99
Paracetamol w postaci czopków wskazany jest do stosowania w leczeniu bólu i stanów gorączkowych. Substancją czynną preparatu jest paracetamol o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Charakterystyki produktu Paracetamol dla opakowania 10 czopków pudełko z przegródkami (125 mg).

Wybrany dokument Paracetamol:
Dokument z 2020-11-07
PDF
dokument PDF dla Paracetamol

Podgląd dokumentu PDF Paracetamol

Źródło: Rejestr Produktów Leczniczych

Data ostatniej weryfikacji: 2020-11-07

Ulotki innych produktów zawierających oseltamivir

W kolejności według dostępności w aptekach.
Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Wersja tekstowa dokumentu

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO 1 CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO 1. NAZWA PRODUKTU LECZNICZEGO Paracetamol Farmina, 50 mg, czopki Paracetamol Farmina, 125 mg, czopki 2. SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY 1 czopek zawiera 50 mg lub 125 mg paracetamolu (Paracetamolum). Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1. 3. POSTAĆ FARMACEUTYCZNA Czopki 4. SZCZEGÓŁOWE DANE KLINICZNE 4.1 Wskazania do stosowania Ból i gorączka różnego pochodzenia, np. ząbkowanie, po szczepieniach. 4.2 Dawkowanie i sposób podawania Lek Paracetamol Farmina, 50 mg, czopki jest przeznaczony do podawania doodbytniczego u niemowląt. Lek Paracetamol Farmina, 125 mg, czopki jest przeznaczony do podawania doodbytniczego u niemowląt i dzieci. Uwaga: nie stosować równocześnie innych leków zawierających paracetamol. Należy zachować ostrożność stosując paracetamol u osób z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. 4.5 Interakcje z innymi produktami leczniczymi i inne rodzaje interakcji Leki zwiększające aktywność enzymów wątrobowych, takie jak karbamazepina, fenobarbital, fenytoina, omeprazol, ryfampicyna, zydowudyna, dziurawiec oraz etanol mogą zwiększać 2 hepatotoksyczność paracetamolu. Probenecyd może opóźniać eliminację paracetamolu i wydłużać jego okres półtrwania. Paracetamol stosowany długotrwale w dużych dawkach nasila działanie leków przeciwzakrzepowych z grupy kumaryny (np. warfaryna), powodując ryzyko wystąpienia krwawień. Wiarygodnej oceny ciężkości zatrucia dostarcza oznaczenie stężenia paracetamolu we krwi. Wartość stężenia w stosunku do czasu, jaki upłynął od przyjęcia paracetamolu jest ważną wskazówką, (...)

Ciasteczka

Nasza aplikacja korzysta z plików cookies ("ciasteczka") dla celów technicznych (np. logowanie) i dla statystyk (Google Analytics). Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdziesz w regulaminie. Preferencje co do obsługi cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.