← powrót do głównej strony opinii i pytań

Monia (anonim, 89.64.15.)
około 29 dni temu, Warszawa

Jaki jest zamiennik leku Klimonorm?

Nie ma tu odpowiedzi na zamiennik klinomorm proszę o konkrety ,dostałam od lekarza activelle ale nic nie czuje

Odpowiedź na pytanie o zamiennik leku Klimonorm została na naszym portalu udzielona kilkukrotnie i znajduje się, między innymi, pod adresem:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/8314/klimonorm-jakim-lekiem-moge-zastapic-klimonorm

Tak, jak wspomniałam w podlinkowanej odpowiedzi, Klimonorm nie ma zamiennika:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/40298/klimonorm-drazetki/zamienniki

a w aptekach pozostały jego ostatnie opakowania:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/40298/klimonorm-drazetki/apteki/w-polsce

Preparat Activelle nie jest odpowiednikiem Klimonormu, ponieważ zawiera inny skład. Klimonorm oprócz estradiolu zawierał lewonorgestrel - syntetyczny hormon o działaniu zbliżonym do naturalnego progesteronu. Activelle zawiera estradiol oraz noretysteron - hormon o działaniu silniejszym niż progesteron.

Oba leki, mimo różnego składu mają to samo zastosowanie - leczenie niedoborów hormonów podczas menopauzy i należą do tak zwanej Hormonalnej Terapii Zastępczej.

Niestety, nie rozumiem, co ma Pani na myśli w stwierdzeniu "dostałam od lekarza Activelle ale nic nie czuje". Czego Pani nie czuje? Poprawy w zniesieniu dolegliwości związanych z menopauzą? Proszę o doprecyzowanie tej wypowiedzi, abym mogła lepiej pomóc.

Jeśli działanie leku Activelle okazuje się za słabe lub nie czuje Pani poprawy stanu zdrowia, proszę skontaktować się z lekarzem, który zalecił lek i przedstawić swoje obawy, bowiem farmaceuta nie będzie mógł wydać w aptece innego leku za Klimonorm. Lekarz musi podjąć samodzielnie decyzję o dostosowaniu składu tabletki do Pani indywidualnych dolegliwości oraz poziomu hormonów po przeprowadzeniu odpowiedniej diagnostyki laboratoryjnej.