KRYSTYNA (anonim, 78.88.3.)
około roku temu, Warszawa

Gdzie kupię Sinemet CR 200/50?

gdzie kupie lek SINEMET CR 200/50

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Kontaktowaliśmy się dzisiaj z podmiotem odpowiedzialnym za obrót lekiem Sinemet CR 200/50 - firmą MSD Polska Sp. z o.o. Otrzymaliśmy odpowiedź, iż lek nie pojawi się już w ogóle na rynku aptecznym.
Ze względu na liczne problemy, produkcja oraz obrót lekiem został trwale zakończony i lek na pewno nie wróci już do aptek.

Na rynku dostępne są leki zawierające te same substancje czynne co lek Sinemet, jednak występują one w innych dawkach. Lek nie posiada zatem swojego odpowiednika, który farmaceuta mógłby wydać zamiennie w aptece. Jedynym rozwiązaniem jest ponowny kontakt z lekarzem celem modyfikacji obecnej terapii.

Wszystkie leki zawierające te same substancje czynne, jakie zawarte są w leku Sinemet CR 200/50, można znaleźć pod tym adresem:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/71325/sinemet-cr-200-50-tabletki/zamienniki

Koleżanka uzyskała informację od producenta preparatu Sinemat CR 200/50, że ze względu na problemy w fabryce, lek nie jest w tym momencie produkowany. Na rynek może trafić najwcześniej po 28 czerwca 2019r, z zastrzeżeniem, że może to potrwać dłużej.

W tym momencie żadna apteka w Polsce nie posiada na stanie preparatu:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/71325/sinemet-cr-200-50-tabletki/apteki/w-polsce

Na rynku dostępne są preparaty zawierające te same substancje czynne co lek Sinemet, jednakże występują one w innych dawkach. Z tego względu nie ma zamiennika, który może zostać wydany przez farmaceutę w aptece. W przypadku braku preparatu należy jak najszybciej udać się do lekarza, aby mógł wypisać inny preparat.

Zachęcam do zapoznania się z naszymi artykułami:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/drzenie-rak-czy-to-choroba-parkinsona
https://www.gdziepolek.pl/tematy/dlaczego-brakuje-lekow-w-aptekach