BartekT
około miesiąca temu, Warszawa

Czy Levoxa, Ranlosin lub Nitroxolin wchodzą w interakcje z lekiem Tritace?

Levoxa, tritace, renlosin - czy można zażywać łącznie?
Mam nadciśnienie - biorę tritace5. Urolog stwierdził problem z prostatą i zalecił leki - niestety występują skutki uboczne:
Po pierwsze: levoxa + renlosin - nastąpiły drgawki po około dwóch tygodniach - przerwałem antybiotyk
Druga próba - doksycyklina zamiast levoxa - dostałem wysypki po kilku dniach antybiotyku - okazało się ze mam alergie.
Trzecia próba - znowu levoxa + renlosin - wystąpiły drgawki mięśni po kilku godzinach od pierwszej dawki - odstawiłem.
Czwarta próba - nitroxolin + renlosin - po dwóch dniach stosowania zaczęły się drgawki mięśni.

Jak to może być problem? Brałem różne antybiotyki ale są reakcje niepożądane. Czyste leki mogą powodować to drżenie mięśni bo wchodzą w reakcje z tritace?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

około miesiąca temu

Pomiędzy poszczególnymi lekami, które Pan stosuje nie występują interakcje. Literatura nie opisuje, aby wpływały na swoje działanie.

Jednakże w przypadku preparatu Levoxa rzadko występującym działaniem niepożądanym jest występowanie drgawek. U mniej niż 1 na 1000 pacjentów mogą występować napady padaczkowe.
Natomiast w przypadku leku Tritace często zgłaszanym działaniem niepożądanym są skurcze lub bóle mięśni. Objawy te opisuje mniej niż 1 osoba na 10 pacjentów. Po leku Ranlosin może wystąpić jako działanie niepożądane astenia czyli stan ogólnego osłabienia i zmęczenia co też może wpływać na odczuwanie drżenia mięśni. Opisywanym wpływem leku Nitroxolin na układ ruchu jest występowanie niepewnego chodu. Niestety do tej pory nie określono jak często może wystąpić takie działanie niepożądane.

Działania niepożądane leków mogą ujawniać się po krótko lub długotrwałym stosowaniu preparatów. Ich wystąpienie powinno być konsultowane z lekarzem.

Z powyższych względów zachęcam do konsultacji z lekarzem prowadzącym oraz do zgłoszenia wystąpienia działań niepożądanych leków:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane