Krystian (anonim, 31.0.35.)
około 8 miesięcy temu, Warszawa

Czy kontynuować przyjmowanie leku Recigar, jeśli po pierwszym dniu stosowania wystąpiły wymioty?

Witam pojawiły sie po pierwszym dniu wymioty czy zaprzestać braniu tabletek czy kontynuować leczenie?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Wymienione przez Pana działanie niepożądane występuje często u pacjentów stosujących lek.

Kwestia tego, czy zaprzestać stosowania zależy od tego, jaki przebieg mają wymioty - czy było to 1-2-krotne zdarzenie lub, czy występują cały czas i mogą prowadzić do odwodnienia organizmu.

Jeśli wymioty pojawiły się sporadycznie, może Pan spróbować kontynuacji i oceny, czy w kolejnym dniu Pana stan i tolerancja leku się poprawi. Producent leku Recigar sugeruje, iż działania niepożądane występują głównie w początkowym okresie leczenia i ustępują wraz
z jego trwaniem.

Jeżeli jednak wymioty są częste i obfite, sugerowałabym konsultację z lekarzem rodzinnym. Być może terapia lekiem Recigar nie jest w Pana przypadku wskazana i należy spróbować innych metod lub, na wstępie wykonać badania diagnostyczne, które pomogą ocenić, jaki sposób rzucania palenia byłby dla Pana najbezpieczniejszy.

Uzależnienie od nikotyny należy potraktować jak przewlekłą chorobę wymagającą leczenia. Z pomocą lekarza proces rzucania palenia jest o wiele skuteczniejszy, niż gdy wykonuje się go samodzielnie. Może Pan zgłosić się do lekarza rodzinnego, bowiem dobrze jest zacząć od wykonania podstawowych badań diagnostycznych (np. badanie pojemności płuc).

Może Pan również skorzystać z pomocy specjalistycznej poradni, która prowadzi terapię – takie leczenie polega na pracy z psychologiem lub terapeutą w celu analizy przyczyn nałogu i uczy, jak radzić sobie z objawami odstawienia, czy też jak zapobiec powróceniu do palenia.

Proszę pamiętać, że działania niepożądane leków należy zgłaszać nie tylko lekarzowi, ale także indywidualnie. O tym, jak to zrobić, pisaliśmy tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Załączam artykuły, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-skutecznie-rzucic-palenie