Benvenuti nelle farmacie in Polonia:

Consegna di farmaci senza prescrizione in tutta Europa.

Ordinati frequentemente: potenziatori di potenza (sildenafil OTC), aiuti per smettere di fumare.

Aleksandra (anonimo, 80.82.28.) Warszawa 4 anni fa

È possibile rinunciare al disco vaginale senza consultare un medico?

È possibile rinunciare alla contraccezione normale (anello) da soli o è necessario farlo sotto la supervisione di un medico?

1 risposta

* campo obbligatorio

Puoi trascinare il file di foto qui.

* campo obbligatorio

Notifica di una nuova risposta.
Altri messaggi non verranno inviati.

Olga Sierpniowska Farmacista, Editore

4 anni fa

Przypuszczam, że decyzję tę należy uzależnić od przyczyn, dla których zaczęła Pani stosować krążek oraz od powodów, dla których chce Pani teraz zakończyć jego stosowanie.

Jeśli hormony miały nie tylko zapobiegać ciąży, ale również działać leczniczo na jakieś zaburzenia hormonalne to zdecydowanie należy pójść do lekarza, zanim zdecyduje Pani o zaprzestaniu stosowania tej metody. Podobnie - jeśli chce Pani zajść w ciążę, to warto zgłosić się do ginekologa, ponieważ gorąco zachęcam do odpowiedniego przygotowania się do tego procesu i wykonania odpowiednich badań.
Również jeśli chce Pani stosować inną metodę hormonalną, to na temat przejścia z jednej na drugą należy porozmawiać z lekarzem i lepiej to zrobić "zawczasu". Do lekarza warto się zgłosić także, jeśli występują jakieś działania niepożądane lub jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości dotyczące swojego zdrowia w związku ze stosowaniem krążka.

Natomiast sytuacja, w której czuje się Pani dobrze i nie ma Pani schorzeń endokrynologicznych czy ginekologicznych, ale po prostu chce zaprzestać stosowania krążka, bo - na przykład - nie jest już Pani aktywna seksualnie lub planuje korzystać z innych metod kontroli płodności, w mojej ocenie nie wymaga bezwzględnie kontaktu z lekarzem. W żadnym przypadku nie będzie jednak błędem, jeśli z takiej konsultacji Pani skorzysta.

Postępowanie, gdy pacjentka chce przerwać stosowanie ringu (przejrzałam ulotki produktów Adaring, Ginoring oraz Nuvaring) jest opisane następująco: "Można przerwać stosowanie leku w dowolnym momencie. Jeśli pacjentka nie chce zajść w ciążę, należy zapytać lekarza o inne metody antykoncepcji. Jeśli pacjentka zrezygnuje ze stosowania leku, ponieważ chce zajść w ciążę, powinna zaczekać do pierwszej miesiączki i dopiero po niej zacząć starania o zajście w ciążę. Pomoże to w określeniu daty porodu."

Jeśli nie ma skutków ubocznych, to najlepiej usunąć krążek po standardowym czasie stosowania (3 tygodnie) i po prostu nie zakładać nowego. Proszę pamiętać, że w takim przypadku siedmiodniowa przerwa po wyjęciu krążka będzie już czasem, kiedy nie będzie Pani zabezpieczona przed ciążą.

W związku z faktem, że podała Pani w swoim wpisie niewiele informacji na swój temat - jeśli będzie mieć Pani dodatkowe wątpliwości, to może Pani zadać następne pytanie w tym wątku.

Załączam artykuły, które być może będą pomocne: https://www.gdziepolek.pl/tematy/krazki-dopochwowe https://www.gdziepolek.pl/tematy/antykoncepcja-hormonalna

Apprezza chi risponde ed evidenzia la domanda sulla home page
Le domande e le risposte degli utenti che forniscono feedback sui prodotti non vengono verificate per l'acquisto o l'utilizzo del prodotto. Le aziende spesso ordinano commenti anonimi per formare opinioni positive sui loro prodotti o negative sui concorrenti. Pertanto, essere guidati dalle informazioni nelle risposte dei farmacisti in primo luogo.

Specialisti