---Merz Spezial - pytania

Mirella (anonim, 37.248.214.) Warszawa 11 miesięcy temu

Jakie badania wykonać, aby poznać źródło trądziku?

Dzień dobry, od 7 lat walczę z uciążliwym trądzikiem, przeszłam już terapię antybiotykami (Tetralysal), izotretynoiną (Axotret) oraz specyfikami typu Epiduo, maść cynkowa, Duac itp. wszystkie te metody leczenia dawały krótkotrwałe efekty- po ostatniej terapii izotretynoiną zmiany wróciły od razu po odstawieniu leków, aktualnie nie używam żadnych dermatologicznych specyfików, chodzę jedynie na zabiegi regeneracyjne do kosmetyczki ale stan cery niestety się nie poprawia wręcz przeciwnie-codziennie rano budzę się z nową "niespodzianką" na twarzy, ropne pryszcze i zaskórniki występują najbardziej w obrębie między górną wargą a nosem, na nosie oraz na policzkach przy nosie, odczuwam dyskomfort w tych miejscach- świąd, swędzenie. Rozważam rozszerzenie diagnostyki ale niewiem od czego zacząć i co powinnam zbadać w kierunku rozpoznania źródła trądziku, do jakich specjalistów powinnam się udać i jakie badania wykonać?

2 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Sugerowane produkty

Głęboko oczyszczający żel do mycia twarzy.

Do skóry trądzikowej, tłustej i mieszanej.

Adam (anonim, 91.90.160.) 9 miesięcy temu

Proponowałbym badanie na nużeńca.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

11 miesięcy temu

Specjalistą chorób skóry jest dermatolog. W przypadku niepowodzenia terapii powinien on ocenić, czy i jaka dalsza diagnostyka jest potrzebna. Może on skierować pacjenta np. do endokrynologa, reumatologa, gastrologa, ginekologa czy nawet psychiatry lub psychoterapeuty, jeśli istnieje podejrzenie, że np. stres lub problemy emocjonalne zaostrzają zmiany. Czasami źródłem trądziku mogą być warunki panujące w miejscu pracy - pod uwagę trzeba wziąć wszystkie okoliczności.

Na ogół jednak zaczyna się od sprawdzenia podstawowych parametrów, czyli chociażby morfologii krwi, poziomu glikemii, lipidogramu czy wskaźników pracy wątroby. Proponowałabym jednak nie wykonywać badań "w ciemno", ale zdać się na opinię lekarza zapoznanego z Pani przypadkiem.

Napisała Pani, że nie stosuje Pani produktów dermatologicznych. Z Pani wpisu nie wynika natomiast, czy stosuje Pani pielęgnację kosmetykami. Zadbane o podstawowe potrzeby skóry i odpowiednie jej oczyszczanie na co dzień mogą być istotne w przypadku problemów z wypryskami:

https://www.gdziepolek.pl/kategorie/dermokosmetyki-do-skory-tradzikowej

Załączam informacje, które mogą być pomocne:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/tradzik-rozowaty-z-rumiencem-nam-nie-do-twarzy

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-pozbyc-sie-tradziku-u-doroslych

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

    Specjaliści

    Telekonsultacje
    E-wizyta
    Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
    Umów telekonsultację

    Artykuły