nike (anonim, 46.134.141.)
około roku temu, Warszawa

Czy są leki na świerzb dla niemowlęcia takie jak Novoscabin?

czy sa leki dla 3 msc dziecka takie jak nowoskorbin.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Na podstawie otagowanych produktów i tematów domyślam się, że chodzi Pani o preparat "Novoscabin" oraz leczenie świerzbu. W przypadku podejrzenia wystąpienia świerzbu u tak małego dziecka należy niezwłocznie udać się do pediatry w celu potwierdzenia diagnozy i uzyskania odpowiedniego leczenia oraz wytycznych pielęgnacyjnych. Warto zwrócić uwagę, że świerzb bywa nazywany „wielkim naśladowcą”, ponieważ jego objawy mogą przypominać wiele innych chorób - między innymi alergicznych czy wirusowych.

U dzieci poniżej 2 roku życia lekiem z wyboru i preparatem dopuszczonym w tej grupie wiekowej jest 5% krem z permetryną do stosowania miejscowego (np. Infectoscab):
https://www.gdziepolek.pl/produkty/37649/infectoscab-5-krem
Jest to lek dostępny z przepisu lekarza. Niemowlę nie powinno być leczone produktami bez recepty lub "sposobami domowymi", jeśli takiego postępowania nie zaleci lekarz.

W naszym artykule na temat świerzbu można znaleźć podstawowe informacje dotyczące utrzymania higieny w domu, co jest niezbędne, aby leczenie (które powinno objąć wszystkich domowników) było skuteczne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/swierzb-u-ludzi-i-zwierzat