Benvenuti nelle farmacie in Polonia:

Consegna di farmaci senza prescrizione in tutta Europa.

Ordinati frequentemente: potenziatori di potenza (sildenafil OTC), aiuti per smettere di fumare.

Ania (anonimo, 185.137.49.) Warszawa 4 anni fa

Protopic unguento può essere usato durante la gravidanza?

Sono incinta di 5 settimane e uso protopic 0,1% sul mio viso. È sicuro? Il medico di famiglia ha detto che posso continuare a usarlo, ma sul volantino una donna incinta non può. E ora ho paura...

1 risposta

* campo obbligatorio

Puoi trascinare il file di foto qui.

* campo obbligatorio

Notifica di una nuova risposta.
Altri messaggi non verranno inviati.

Angelika Talar-Śpionek Farmacista, Editore

1 anno fa

Stai cercando le migliori vitamine per le donne in gravidanza e in allattamento ad un prezzo favorevole? Dai un'occhiata alla nostra analisi delle vitamine per le donne in gravidanza e in allattamento: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-witaminy-dla-kobiety-w-ciazy-wybrac-analiza Vitamine per donne in gravidanza o in allattamento possono essere acquistate presso le farmacie fisse e online.

Olga Sierpniowska Farmacista, Editore

4 anni fa

Informacje zamieszczone w materiałach producenta informują, iż brak jest wystarczających danych dotyczących stosowania maści z takrolimusem (składnikiem czynnym preparatu Protopic) u kobiet w ciąży. Nie oznacza to, że preparat jest w ciąży absolutnie przeciwwskazany, jednak zaleca się, aby jego stosowanie ograniczać do sytuacji, kiedy jest to bezwzględnie konieczne.

Decyzja co do stosowania u Pani maści Protopic powinna być zatem podjęta nie tylko w oparciu o dane (dosyć zresztą skromne) dotyczące ewentualnego wpływu takrolimusu na płód, ale również z uwzględnieniem Pani stanu zdrowia. Należałoby odpowiedzieć na pytanie, czy stan Pani skóry jest na tyle poważny, że aplikacja maści Protopic jest w tym momencie koniecznością (jeśli tak - być może wystarczające będzie mniejsze stężenie?), a także - czy w Pani przypadku możliwe jest zastosowanie jakiejś alternatywnej terapii, o lepiej znanym profilu bezpieczeństwa u kobiet w ciąży. Należałoby się także zastanowić nad konsekwencjami ewentualnego przerwania terapii - czy nie spowoduje to konieczności zastosowania bardziej agresywnego i potencjalnie jeszcze mniej bezpiecznego dla dziecka leczenia.

Dane dotyczące takrolimusu wykazują, że po zastosowaniu go miejscowo jego stężenia w krążeniu ogólnoustrojowym są niskie. Oznacza to, że lek w niewielkim stopniu przenika do krwi. Ekspozycja układowa wzrasta wraz ze wzrostem leczonej powierzchni. Oznacza to, że im większą powierzchnię skóry Pani smaruje, tym więcej leku może się wchłonąć do krążenia. Jednak zarówno stopień jak i szybkość miejscowego wchłaniania takrolimusu zmniejszają się w miarę poprawy stanu skóry. Oznacza to, że przy zaostrzonych zmianach można spodziewać się większej przepuszczalności skóry i większego przenikania leku.

Badania dotyczące wpływu takrolimusu na płód są ograniczone i dotyczą zwierząt oraz sytuacji, w której lek ten był przyjmowany doustnie (sytuacja taka może mieć miejsce np. po przeszczepie). W badaniach tych obserwowano niekorzystne działanie tej substancji czynnej na płód, ponieważ takrolimus przenika przez łożysko. Nie można jednak wyników tych badań przenosić równoważnie na aplikację miejscową, ponieważ ten sposób podania wiąże się z mniejszą (około 30-krotnie mniejszą) ekspozycją organizmu na lek. Jednocześnie najniższe stężenie takrolimusu we krwi, przy którym można zaobserwować działania ogólne, jest nieznane.

Mając na uwadze wszystkie powyższe informacje, proponowałaby skonsultować się dodatkowo z ginekologiem, u którego będzie Pani prowadzić ciążę, jak i z dermatologiem, jako specjalistą, który najlepiej jest w stanie ocenić stan Pani skóry.

Załączam linki do artykułów, które przygotowaliśmy z myślą o kobietach spodziewających się dziecka, być może znajdzie Pani coś dla siebie:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/ciaza https://www.gdziepolek.pl/tematy/nudnosci-i-wymioty-w-ciazy https://www.gdziepolek.pl/tematy/przeziebienie-w-ciazy https://www.gdziepolek.pl/tematy/suplementy-ciaza https://www.gdziepolek.pl/tematy/ciaza-i-dziecko https://www.gdziepolek.pl/tematy/torba-do-szpitala-czyli-co-zabrac-na-porodowke

Le domande e le risposte degli utenti che forniscono feedback sui prodotti non vengono verificate per l'acquisto o l'utilizzo del prodotto. Le aziende spesso ordinano commenti anonimi per formare opinioni positive sui loro prodotti o negative sui concorrenti. Pertanto, essere guidati dalle informazioni nelle risposte dei farmacisti in primo luogo.

Specialisti