Bolo (anonim, 159.205.238.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę odstawić Atrodil, jeśli mam skutki uboczne ze strony gardła i ćwiczę regularnie?

Wziewam atrodil od 8-cy 4x na dobe , mam skutki uboczne jak pisze w ulotce m.in zawroty glowy i zaburzenia przelyku.Nie wiem jak zaawansowane mam to pochp bo jestem aktywnym fizycznie codziennie cwicze ok 30 minut.Nie kaszle nie odksztuszam ropnej wydzieliny Moge ten lek odstawic /?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

O odstawieniu tego leku w Pana przypadku powinien zadecydować tylko lekarz. Tylko on wie, jak zaawansowana jest choroba, w jakim stanie jest układ oddechowy w tym momencie, zna Pana wyniki badań, historię choroby itd. Ja nie posiadam takich informacji, więc nie mogę stwierdzić, z czym będzie się wiązać u Pana odstawienie leku. Być może dobre samopoczucie wynika z tego, że stosuje Pan regularnie lek, a po jego odstawieniu choroba nasili się, a objawy powrócą.
Proszę nie odstawiać leku na własną rękę, tylko umówić się do pneumunologa (lekarza prowadzącego), który oceni, czy może Pan odstawić bezpiecznie lek (lub chociaż zmniejszyć dawkę).

Skutki uboczne ze strony jamy ustnej i gardła można zmniejszyć płukając buzię i gardło po każdym wziewne, a także stosując preparaty nawilżające, o ile występuje u Pana suchość w jamie ustnej.
Przykładem preparatów nawilżających jest:
Fiorda Vocal- tabletki do ssania:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/89166/fiorda-vocal-o-smaku-owocow-lesnych-pastylki-lamelki-zelki/apteki

Gardvit Spray:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/31943/gardvit-ae-plyn/apteki

Isla:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/38370/isla-cassis-pastylki-lamelki-zelki/apteki