Ласкаво просимо до аптек Польщі:

Купити дешеву безрецептурну продукцію можна за поштовим замовленням, але не за рецептом лікаря.

Силденафіл і тадафіл відпускаються без рецепта.

Mała Mi  (безіменний, 5.173.240.) Warszawa 2 років тому

Чи можна приймати таблетки Ламітрин при спробі дитини і вагітної?

При спробі народження дитини і 2 вагітності чи можна приймати таблетки ламітрин? Чи не загрожуватиме дитині ніщо

1 відповідь, 1 підписник

* обов'язкове поле

Ви можете перетягнути файл фотографії тут.

* обов'язкове поле

Повідомте про нову відповідь.
Інші повідомлення надсилатися не надсилатимуться.

Angelika Talar-Śpionek Фармацевта, Редактор

1 рік тому

Шукаєте кращі вітаміни для вагітних і годуючих жінок за вигідною ціною? Ознайомтеся з нашим аналізом вітамінів для вагітних і годуючих жінок: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-witaminy-dla-kobiety-w-ciazy-wybrac-analiza Вітаміни для вагітних або годуючих жінок можна придбати в стаціонарних аптеках і через інтернет.

Katarzyna Domagała Фармацевта

2 років тому

Lamotrygina - substancja czynna leku Lamitrin - należy do kategorii C leków stosowanych w ciąży. Są to substancje, które mogą być stosowane w ciąży tylko wtedy, gdy korzyści wynikające z ich stosowania przewyższają ryzyko działań niepożądanych u płodu. Szczegółowo pisaliśmy o tym tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/ciaza-i-dziecko

Duża liczba danych dotyczących kobiet w ciąży stosujących lamotryginę w monoterapii (jako jedyny lek przeciwpadaczkowy) pierwszym trymestrze nie wskazuje na znaczące zwiększenie ryzyka poważnych wad rozwojowych, w tym, np. rozszczepu warg lub podniebienia.

W ciąży po konsultacji z lekarzem zaleca się stosowanie najmniejszej możliwej dawki terapeutycznej leku Lamitrin, jeżeli konieczne jest leczenie lamotryginą podczas ciąży. Lamotrygina jest słabym inhibitorem reduktazy kwasu dihydrofoliowego i teoretycznie może powodować zwiększenie ryzyka uszkodzenia zarodka lub płodu przez zmniejszenie stężenia kwasu foliowego. Można więc rozważyć stosowanie kwasu foliowego w przypadku planowania ciąży i we wczesnym okresie ciąży.

Zmiany fizjologiczne w czasie ciąży mogą wpływać na stężenie i/lub skuteczność terapeutyczną lamotryginy. Istnieją doniesienia o zmniejszeniu stężenia lamotryginy w osoczu podczas ciąży, z potencjalnym zagrożeniem utraty kontroli nad napadami padaczkowymi.

Stężenie lamotryginy po urodzeniu może gwałtownie wzrastać, z ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych zależnych od dawki. Z tego względu należy monitorować stężenie lamotryginy w surowicy przed ciążą, podczas ciąży i po ciąży, jak również zaraz po urodzeniu. W razie potrzeby dawka powinna być dostosowana w celu utrzymania stężenia lamotryginy w surowicy na tym samym poziomie co przed ciążą, lub dostosowana zgodnie z odpowiedzią kliniczną. Oprócz tego po urodzeniu należy monitorować działania niepożądane zależne od dawki.

Kobiety mogące zajść w ciążę powinny zasięgnąć porady specjalisty w zakresie leczenia lamotryginą. Jeśli pacjentka planuje zajście w ciążę, należy szczegółowo przeanalizować jej leczenie przeciwpadaczkowe. Należy unikać nagłego odstawienia leków przeciwpadaczkowych, gdyż może to prowadzić do napadów padaczkowych, które mogą mieć poważne konsekwencje dla kobiety i nienarodzonego dziecka.

Jeżeli jest to możliwe, warto wybierać monoterapię, ponieważ skojarzona terapia przeciwpadaczkowa w zależności od stosowanych leków, może zwiększać ryzyko rozwoju wad wrodzonych.

Питання та відповіді користувачів, які надають відгуки про товари, не перевірені для придбання або використання продукту. Компанії часто замовляють анонімні коментарі, щоб сформувати позитивні думки про свою продукцію, або негативні про конкурентів. Тому орієнтуйтеся на інформацію у відповідях фармацевтів в першу чергу.

Фахівців