Добро пожаловать в аптеки Польши:

Вы можете купить дешевые безрецептурные продукты по почте, но не по рецепту.

Силденафил и тадафил доступны без рецепта.

Mała Mi  (Анонимный, 5.173.240.) Warszawa 2 года назад

Можно ли принимать таблетки Ламитрин при попытке родить ребенка и во время беременности?

Можно ли принимать таблетки ламитрина при попытке для ребенка и 2 беременностей? Ничто не поставит под угрозу ребенка

1 ответ, 1 подписчик

* обязательное поле

Вы можете перетащить файл фотографии сюда.

* обязательное поле

Уведомление о новом ответе.
Другие сообщения отправляться не будут.

Angelika Talar-Śpionek Фармацевт, Редактор

1 год назад

Вы ищете лучшие витамины для беременных и кормящих женщин по выгодной цене? Ознакомьтесь с нашим анализом витаминов для беременных и кормящих женщин: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-witaminy-dla-kobiety-w-ciazy-wybrac-analiza витамины для беременных или кормящих женщин можно приобрести в стационарных аптеках и онлайн.

Katarzyna Domagała Фармацевт

2 года назад

Lamotrygina - substancja czynna leku Lamitrin - należy do kategorii C leków stosowanych w ciąży. Są to substancje, które mogą być stosowane w ciąży tylko wtedy, gdy korzyści wynikające z ich stosowania przewyższają ryzyko działań niepożądanych u płodu. Szczegółowo pisaliśmy o tym tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/ciaza-i-dziecko

Duża liczba danych dotyczących kobiet w ciąży stosujących lamotryginę w monoterapii (jako jedyny lek przeciwpadaczkowy) pierwszym trymestrze nie wskazuje na znaczące zwiększenie ryzyka poważnych wad rozwojowych, w tym, np. rozszczepu warg lub podniebienia.

W ciąży po konsultacji z lekarzem zaleca się stosowanie najmniejszej możliwej dawki terapeutycznej leku Lamitrin, jeżeli konieczne jest leczenie lamotryginą podczas ciąży. Lamotrygina jest słabym inhibitorem reduktazy kwasu dihydrofoliowego i teoretycznie może powodować zwiększenie ryzyka uszkodzenia zarodka lub płodu przez zmniejszenie stężenia kwasu foliowego. Można więc rozważyć stosowanie kwasu foliowego w przypadku planowania ciąży i we wczesnym okresie ciąży.

Zmiany fizjologiczne w czasie ciąży mogą wpływać na stężenie i/lub skuteczność terapeutyczną lamotryginy. Istnieją doniesienia o zmniejszeniu stężenia lamotryginy w osoczu podczas ciąży, z potencjalnym zagrożeniem utraty kontroli nad napadami padaczkowymi.

Stężenie lamotryginy po urodzeniu może gwałtownie wzrastać, z ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych zależnych od dawki. Z tego względu należy monitorować stężenie lamotryginy w surowicy przed ciążą, podczas ciąży i po ciąży, jak również zaraz po urodzeniu. W razie potrzeby dawka powinna być dostosowana w celu utrzymania stężenia lamotryginy w surowicy na tym samym poziomie co przed ciążą, lub dostosowana zgodnie z odpowiedzią kliniczną. Oprócz tego po urodzeniu należy monitorować działania niepożądane zależne od dawki.

Kobiety mogące zajść w ciążę powinny zasięgnąć porady specjalisty w zakresie leczenia lamotryginą. Jeśli pacjentka planuje zajście w ciążę, należy szczegółowo przeanalizować jej leczenie przeciwpadaczkowe. Należy unikać nagłego odstawienia leków przeciwpadaczkowych, gdyż może to prowadzić do napadów padaczkowych, które mogą mieć poważne konsekwencje dla kobiety i nienarodzonego dziecka.

Jeżeli jest to możliwe, warto wybierać monoterapię, ponieważ skojarzona terapia przeciwpadaczkowa w zależności od stosowanych leków, może zwiększać ryzyko rozwoju wad wrodzonych.

Вопросы и ответы пользователей, которые предоставляют отзывы о продуктах, не проверяются для покупки или использования продукта. Компании часто заказывают анонимные комментарии, чтобы сформировать положительное мнение о своей продукции или отрицательное о конкурентах. Поэтому руководствуйтесь информацией, содержащейся в ответах фармацевтов, в первую очередь.

Специалисты