Ласкаво просимо до аптек Польщі:

Купити дешеву безрецептурну продукцію можна за поштовим замовленням, але не за рецептом лікаря.

Силденафіл і тадафіл відпускаються без рецепта.

Ans (безіменний, 83.10.184.) Warszawa 4 років тому

Чи можна застосовувати Монурал на 31 тижні вагітності при зараженні кишковою паличкою?

Чи можна використовувати цей антибіотик на 31 тижні вагітності при коліформної інфекції?

1 відповідь

* обов'язкове поле

Ви можете перетягнути файл фотографії тут.

* обов'язкове поле

Повідомте про нову відповідь.
Інші повідомлення надсилатися не надсилатимуться.

Angelika Talar-Śpionek Фармацевта, Редактор

1 рік тому

Шукаєте кращі вітаміни для вагітних і годуючих жінок за вигідною ціною? Ознайомтеся з нашим аналізом вітамінів для вагітних і годуючих жінок: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-witaminy-dla-kobiety-w-ciazy-wybrac-analiza Вітаміни для вагітних або годуючих жінок можна придбати в стаціонарних аптеках і через інтернет.

Katarzyna Domagała Фармацевта

4 років тому

Zgodnie z zaleceniami producenta:
"Uważa się, że antybiotykoterapia polegająca na podaniu jednorazowej dawki nie jest właściwa w leczeniu zakażeń dróg moczowych u kobiet w ciąży. Podczas ciąży Monural należy stosować tylko w przypadku zdecydowanej konieczności i zawsze pod ścisłą kontrolą lekarską."

Monural jest antybiotykiem o szerokim zakresie działania, stosowanym w leczeniu zakażeń układu moczowego. Lek działa na bakterie Gram-dodatnie i Gram-ujemne najczęściej występujące w zakażeniach układu moczowego, np. E. coli. Badania pokazują, że Escherichia coli jest najczęstszym patogenem odpowiedzialnym za infekcje w układzie moczowym u kobiet w ciąży.

Z racji tego, że Monural jest lekiem wydawanym z przepisu lekarza (na receptę), to specjalista ocenia, czy leczenie jest w danym momencie ciąży bezpieczne oraz czy inne, dostępne środki mogą być zastosowane, czy jednak istnieje konieczność podania leku Monural.

Zgodnie z wytycznymi FDA, fosfomycyna - substancja czynna leku Monural należy do wykazu B leków stosowanych w ciąży, co oznacza, że badania na zwierzętach nie wykazały ryzyka dla płodu, lecz nie potwierdzono tego u kobiet w ciąży. Podkreśla także, że leku należy unikać w I trymestrze ciąży, natomiast w pozostałym okresie decyzję o stosowaniu leku podejmuje lekarz oceniając ryzyko.

Udało mi się także dotrzeć do badań, które wykazują, że w leczeniu infekcji dolnych dróg moczowych w okresie ciąży, najbardziej efektywnym i wygodnym w użyciu lekiem, ze względu na możliwość zastosowania pojedynczej dawki, jest fosfomycyna. Terapię z wykorzystaniem tego antybiotyku porównano ze stosowaniem innych substancji, np. amoksycyliny czy cefuroksymu, które podawano pacjentkom przez 5 dni. Według autorów badania największymi zaletami fosfomycyny są: bardzo dobra tolerancja, korzystny profil działań niepożądanych (ich niewielka ilość) oraz niewielka oporność bakterii (ok. 1%) w porównaniu np. z trimetoprimem, czy amoksycyliną (30-50%) oraz fluorochinolonami.

Załączam artykuł, który może okazać się przydatny: https://www.gdziepolek.pl/tematy/ciaza-i-dziecko

Питання та відповіді користувачів, які надають відгуки про товари, не перевірені для придбання або використання продукту. Компанії часто замовляють анонімні коментарі, щоб сформувати позитивні думки про свою продукцію, або негативні про конкурентів. Тому орієнтуйтеся на інформацію у відповідях фармацевтів в першу чергу.

Фахівців