Добро пожаловать в аптеки Польши:

Вы можете купить дешевые безрецептурные продукты по почте, но не по рецепту.

Силденафил и тадафил доступны без рецепта.

Ans (Анонимный, 83.10.184.) Warszawa 4 года назад

Можно ли использовать Монурал на 31 неделе беременности при заражении кишечной палочкой?

Можно ли использовать этот антибиотик на 31 неделе беременности при кишечной палочке?

1 ответ

* обязательное поле

Вы можете перетащить файл фотографии сюда.

* обязательное поле

Уведомление о новом ответе.
Другие сообщения отправляться не будут.

Angelika Talar-Śpionek Фармацевт, Редактор

1 год назад

Вы ищете лучшие витамины для беременных и кормящих женщин по выгодной цене? Ознакомьтесь с нашим анализом витаминов для беременных и кормящих женщин: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-witaminy-dla-kobiety-w-ciazy-wybrac-analiza витамины для беременных или кормящих женщин можно приобрести в стационарных аптеках и онлайн.

Katarzyna Domagała Фармацевт

4 года назад

Zgodnie z zaleceniami producenta:
"Uważa się, że antybiotykoterapia polegająca na podaniu jednorazowej dawki nie jest właściwa w leczeniu zakażeń dróg moczowych u kobiet w ciąży. Podczas ciąży Monural należy stosować tylko w przypadku zdecydowanej konieczności i zawsze pod ścisłą kontrolą lekarską."

Monural jest antybiotykiem o szerokim zakresie działania, stosowanym w leczeniu zakażeń układu moczowego. Lek działa na bakterie Gram-dodatnie i Gram-ujemne najczęściej występujące w zakażeniach układu moczowego, np. E. coli. Badania pokazują, że Escherichia coli jest najczęstszym patogenem odpowiedzialnym za infekcje w układzie moczowym u kobiet w ciąży.

Z racji tego, że Monural jest lekiem wydawanym z przepisu lekarza (na receptę), to specjalista ocenia, czy leczenie jest w danym momencie ciąży bezpieczne oraz czy inne, dostępne środki mogą być zastosowane, czy jednak istnieje konieczność podania leku Monural.

Zgodnie z wytycznymi FDA, fosfomycyna - substancja czynna leku Monural należy do wykazu B leków stosowanych w ciąży, co oznacza, że badania na zwierzętach nie wykazały ryzyka dla płodu, lecz nie potwierdzono tego u kobiet w ciąży. Podkreśla także, że leku należy unikać w I trymestrze ciąży, natomiast w pozostałym okresie decyzję o stosowaniu leku podejmuje lekarz oceniając ryzyko.

Udało mi się także dotrzeć do badań, które wykazują, że w leczeniu infekcji dolnych dróg moczowych w okresie ciąży, najbardziej efektywnym i wygodnym w użyciu lekiem, ze względu na możliwość zastosowania pojedynczej dawki, jest fosfomycyna. Terapię z wykorzystaniem tego antybiotyku porównano ze stosowaniem innych substancji, np. amoksycyliny czy cefuroksymu, które podawano pacjentkom przez 5 dni. Według autorów badania największymi zaletami fosfomycyny są: bardzo dobra tolerancja, korzystny profil działań niepożądanych (ich niewielka ilość) oraz niewielka oporność bakterii (ok. 1%) w porównaniu np. z trimetoprimem, czy amoksycyliną (30-50%) oraz fluorochinolonami.

Załączam artykuł, który może okazać się przydatny: https://www.gdziepolek.pl/tematy/ciaza-i-dziecko

Вопросы и ответы пользователей, которые предоставляют отзывы о продуктах, не проверяются для покупки или использования продукта. Компании часто заказывают анонимные комментарии, чтобы сформировать положительное мнение о своей продукции или отрицательное о конкурентах. Поэтому руководствуйтесь информацией, содержащейся в ответах фармацевтов, в первую очередь.

Связанные вопросы

Специалисты