Welcome to licensed pharmacies in Poland:

Non-prescription medicines delivery across Europe.

Frequently ordered: potency boosters (sildenafil OTC), quit smoking aids.

Ans (Anonymous, 83.10.184.) Warszawa 4 years ago

Can Monural be used at 31 weeks of pregnancy during infection with Escherichia coli?

Can this antibiotic be used at 31 weeks of pregnancy in case of coliform infection?

1 answer

* required field

You can drag the photo file here.

* required field

Notify of a new answer.
Other messages will not be sent.

Angelika Talar-Śpionek Pharmacist, Editor

1 year ago

Are you looking for the best vitamins for pregnant and lactating women at a favorable price? Check out our analysis of vitamins for pregnant and lactating women: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-witaminy-dla-kobiety-w-ciazy-wybrac-analiza Vitamins for pregnant or lactating women can be purchased at stationary pharmacies and online.

Katarzyna Domagała Pharmacist

4 years ago

Zgodnie z zaleceniami producenta:
"Uważa się, że antybiotykoterapia polegająca na podaniu jednorazowej dawki nie jest właściwa w leczeniu zakażeń dróg moczowych u kobiet w ciąży. Podczas ciąży Monural należy stosować tylko w przypadku zdecydowanej konieczności i zawsze pod ścisłą kontrolą lekarską."

Monural jest antybiotykiem o szerokim zakresie działania, stosowanym w leczeniu zakażeń układu moczowego. Lek działa na bakterie Gram-dodatnie i Gram-ujemne najczęściej występujące w zakażeniach układu moczowego, np. E. coli. Badania pokazują, że Escherichia coli jest najczęstszym patogenem odpowiedzialnym za infekcje w układzie moczowym u kobiet w ciąży.

Z racji tego, że Monural jest lekiem wydawanym z przepisu lekarza (na receptę), to specjalista ocenia, czy leczenie jest w danym momencie ciąży bezpieczne oraz czy inne, dostępne środki mogą być zastosowane, czy jednak istnieje konieczność podania leku Monural.

Zgodnie z wytycznymi FDA, fosfomycyna - substancja czynna leku Monural należy do wykazu B leków stosowanych w ciąży, co oznacza, że badania na zwierzętach nie wykazały ryzyka dla płodu, lecz nie potwierdzono tego u kobiet w ciąży. Podkreśla także, że leku należy unikać w I trymestrze ciąży, natomiast w pozostałym okresie decyzję o stosowaniu leku podejmuje lekarz oceniając ryzyko.

Udało mi się także dotrzeć do badań, które wykazują, że w leczeniu infekcji dolnych dróg moczowych w okresie ciąży, najbardziej efektywnym i wygodnym w użyciu lekiem, ze względu na możliwość zastosowania pojedynczej dawki, jest fosfomycyna. Terapię z wykorzystaniem tego antybiotyku porównano ze stosowaniem innych substancji, np. amoksycyliny czy cefuroksymu, które podawano pacjentkom przez 5 dni. Według autorów badania największymi zaletami fosfomycyny są: bardzo dobra tolerancja, korzystny profil działań niepożądanych (ich niewielka ilość) oraz niewielka oporność bakterii (ok. 1%) w porównaniu np. z trimetoprimem, czy amoksycyliną (30-50%) oraz fluorochinolonami.

Załączam artykuł, który może okazać się przydatny: https://www.gdziepolek.pl/tematy/ciaza-i-dziecko

User questions and answers that provide feedback about products are not verified for the purchase or use of the product. Companies often order anonymous comments to form positive opinions about their products, or negative ones about competitors. Therefore, be guided by the information in the pharmacists' responses in the first place.

Specialists