Welcome to licensed pharmacies in Poland:

Non-prescription medicines delivery across Europe.

Frequently ordered: potency boosters (sildenafil OTC), quit smoking aids.

* required field

You can drag the photo file here.

* required field

Notify of a new answer.
Other messages will not be sent.

Angelika Talar-Śpionek Pharmacist, Editor

1 year ago

Looking for the best moisturizing eye drops? Check out our eye drops analysis: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-nawilzajace-krople-do-oczu-wybrac-analiza Moisturizing eye drops can be purchased at a pharmacy without a prescription - stationary or online.

Olga Sierpniowska Pharmacist, Editor

4 years ago

Na przesłane przez nas zapytanie dotyczące braku dostępności leków Betadrin (krople do oczu) i Betadrin WZF (krople do nosa), napłynęła właśnie odpowiedź z Działu Bezpieczeństwa Farmakoterapii i Informacji Medycznej Grupy Polpharma. Preparaty te są niedostępne z przyczyn technicznych. Przewiduje się, że mogą powrócić na rynek w II połowie 2020 roku, jednak okres braku leków na rynku może jeszcze ulec zmianie. Firma wyraziła ubolewanie z powodu problemów związanych z brakiem zaopatrzenia oraz załączyła zapewnienia o podejmowaniu starań, aby produkty Betadrin w kroplach do oczu i nosa powróciły do aptek możliwie jak najszybciej.

Marcin Szczesio Pharmacist

5 years ago

Krople do nosa Betadrin to połączenie dwóch substancji:
- chlorowodorku nafazoliny, który powoduje skurcz rozszerzonych naczyń krwionośnych w śluzówce nosa, odpowiadających za obrzęk i stan zapalny, - difenhydraminy - leku przeciwalergicznego, który zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych, a przez to ilość produkowanej wydzieliny oraz wpływa na jej zagęszczenie.

Betadrin stosuje się zwykle w zapalaniu błon śluzowych nosa oraz w przebiegu sezonowego i całorocznego alergicznego nieżytu nosa. Krople są również przepisywane pomocniczo w łagodzeniu objawów przeziębienia.

Krople stosuje się maksymalnie do 5 dni, chyba, że lekarz zalecił inne dawkowanie. W trakcie, a także po zakończeniu terapii nie można stosować innych kropli zawierających w swoim składzie substancje zmniejszające obrzęk śluzówki nosa jak: - ksylometazolina - https://www.gdziepolek.pl/substancje/xylometazoline - oksymetazolina - https://www.gdziepolek.pl/substancje/oxymetazoline - nafazolina (obecna w kroplach Betadrin) - https://www.gdziepolek.pl/substancje/naphazoline

Jeśli choruje Pani na zapalenie zatok, to przed zastosowanie kropli Betadrin można oczyścić nos za pomocą jednego ze sprayów z wodą hipertoniczą. Można również stosować inhalacje olejkami eterycznymi np. w sztyfcie Rhin-Bac Fresh.

Pozostałe preparaty stosowane na śluzówkę nosa również nie powinny mieć negatywnego wpływu na terapię lekiem Betadrin. Oczywiście nie powinno się ich podawać jednocześnie.

Jeśli po terapii lekiem Betadrin śluzówka nosa będzie przesuszona warto nawilżyć ją preparatami z olejami roślinnymi i witaminami jak: Nozoil, Rinopanteina, Rinotac lub izotoniczną wodą morską.

Więcej na temat zapalenie zatok - https://www.gdziepolek.pl/tematy/skuteczne-sposoby-na-zapalenie-zatok Lista popularnych produktów stosowanych "na katar" - https://www.gdziepolek.pl/tematy/katar Peparaty na katar alergiczny - https://www.gdziepolek.pl/tematy/preparaty-na-katar-alergiczny

User questions and answers that provide feedback about products are not verified for the purchase or use of the product. Companies often order anonymous comments to form positive opinions about their products, or negative ones about competitors. Therefore, be guided by the information in the pharmacists' responses in the first place.

Specialists