Ласкаво просимо до аптек Польщі:

Купити дешеву безрецептурну продукцію можна за поштовим замовленням, але не за рецептом лікаря.

Силденафіл і тадафіл відпускаються без рецепта.

slocneaa (безіменний, 37.47.147.) Warszawa 3 років тому

Який ризик, якщо я отримаю сонячні опіки під час лікування препаратом Itrax?

Я беру itrax і випадково обпекла обличчя на сонці або мені щось загрожує?

1 відповідь, 1 підписник

* обов'язкове поле

Ви можете перетягнути файл фотографії тут.

* обов'язкове поле

Повідомте про нову відповідь.
Інші повідомлення надсилатися не надсилатимуться.

Angelika Talar-Śpionek Фармацевта, Редактор

2 років тому

Шукаєте найкращий сонцезахисний крем для дітей? Ознайомтеся з нашим аналізом сонцезахисного крему для дітей: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jaki-krem-z-filtrem-dla-dziecka-wybrac-analiza Ви можете купити сонцезахисні креми в стаціонарних аптеках або в Інтернеті.

Marta Janocha Фармацевта

3 років тому

Na wstępie, proszę pamiętać, że bez względu na to, czy stosujemy jakiekolwiek leki, nadmierne opalanie, poparzenie skóry, na skutek nadmiernej ekspozycji na słońcu, może w przyszłości przyczyniać się do rozwoju nowotworów skóry. Dodatkowo nasza skóra będzie się szybciej starzeć i mogą się pojawić na niej nieestetyczne zmiany barwnikowe.

Niestety substancja aktywna leku Itrax - itrakonazol - wykazuje działanie fototoksyczne i fotoalergizujące.
Fototoksyczność oznacza, że po kontakcie ze słońcem u osoby stosującej dany lek dochodzi do uszkodzeniami komórek w obrębie naskórka i głębszych jego warstw. Zmiany skórne, przypominające wyglądem poparzenie słoneczne, pojawiają się już po pierwszym użyciu leku, w przeciągu kilku minut bądź godzin od ekspozycji na słońce, zaś zmieniony patologicznie obszar ogranicza się jedynie do powierzchni wystawionej na działanie promieni. Z kolei działanie fotoalergizujące związane jest z reakcją naszego układu odpornościowego. Słońce tak wpływa na zażywany przez nas lek, że staje się on przyczyną reakcji alergicznej, rozwija się stan zapalny.

Reasumując, "spalenie" twarzy na słońcu było zapewne po części spowodowane zażywanym lekiem. Objawy fototoksyczności przypominają oparzenia wywołane nadmiernym plażowaniem – na skórze pojawia się rumień, obrzęk, pęcherze, a po ich ustąpieniu mogą pozostać w tych miejscach przebarwienia.

W razie złego samopoczucia, proszę skontaktować się z lekarzem.

Proszę zatem unikać bezpośredniej ekspozycji na promieniowanie UV, czyli: zrezygnować z plażowania, nosić ubrania zasłaniające jak największy obszar ciała oraz kapelusze lub czapki z daszkiem. Odkryte fragmenty skóry należy smarować kremem przeciwsłonecznym o faktorze minimum SPF 30, chroniącym zarówno przed promieniowaniem UVB, jak i UVA. Więcej na ten temat można poczytać w poniższym artykule: https://www.gdziepolek.pl/kategorie/dermokosmetyki-z-filtrem-przeciwslonecznym

Polecam także nasz ostatni film:

Питання та відповіді користувачів, які надають відгуки про товари, не перевірені для придбання або використання продукту. Компанії часто замовляють анонімні коментарі, щоб сформувати позитивні думки про свою продукцію, або негативні про конкурентів. Тому орієнтуйтеся на інформацію у відповідях фармацевтів в першу чергу.

Фахівців