Bienvenue dans les pharmacies en Pologne:

Livraison de médicaments sans ordonnance dans toute l’Europe.

Fréquemment commandés: boosters de puissance (sildénafil en vente libre), aides à arrêter de fumer.

slocneaa (Anonyme, 37.47.147.) Warszawa 3 années il y a

Quel est le risque si j’ai un coup de soleil pendant le traitement par Itrax ?

Je prends itrax et je me suis accidentellement brûlé le visage au soleil ou quelque chose me menace?

1 réponse, 1 abonné

* champ obligatoire

Vous pouvez faire glisser le fichier photo ici.

* champ obligatoire

Notifier une nouvelle réponse.
Les autres messages ne seront pas envoyés.

Angelika Talar-Śpionek Pharmacien, Éditeur

2 années il y a

Vous cherchez le meilleur écran solaire pour les enfants? Consultez notre analyse de la crème solaire pour enfants: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jaki-krem-z-filtrem-dla-dziecka-wybrac-analiza Vous pouvez acheter des crèmes solaires dans les pharmacies stationnaires ou en ligne.

Marta Janocha Pharmacien

3 années il y a

Na wstępie, proszę pamiętać, że bez względu na to, czy stosujemy jakiekolwiek leki, nadmierne opalanie, poparzenie skóry, na skutek nadmiernej ekspozycji na słońcu, może w przyszłości przyczyniać się do rozwoju nowotworów skóry. Dodatkowo nasza skóra będzie się szybciej starzeć i mogą się pojawić na niej nieestetyczne zmiany barwnikowe.

Niestety substancja aktywna leku Itrax - itrakonazol - wykazuje działanie fototoksyczne i fotoalergizujące.
Fototoksyczność oznacza, że po kontakcie ze słońcem u osoby stosującej dany lek dochodzi do uszkodzeniami komórek w obrębie naskórka i głębszych jego warstw. Zmiany skórne, przypominające wyglądem poparzenie słoneczne, pojawiają się już po pierwszym użyciu leku, w przeciągu kilku minut bądź godzin od ekspozycji na słońce, zaś zmieniony patologicznie obszar ogranicza się jedynie do powierzchni wystawionej na działanie promieni. Z kolei działanie fotoalergizujące związane jest z reakcją naszego układu odpornościowego. Słońce tak wpływa na zażywany przez nas lek, że staje się on przyczyną reakcji alergicznej, rozwija się stan zapalny.

Reasumując, "spalenie" twarzy na słońcu było zapewne po części spowodowane zażywanym lekiem. Objawy fototoksyczności przypominają oparzenia wywołane nadmiernym plażowaniem – na skórze pojawia się rumień, obrzęk, pęcherze, a po ich ustąpieniu mogą pozostać w tych miejscach przebarwienia.

W razie złego samopoczucia, proszę skontaktować się z lekarzem.

Proszę zatem unikać bezpośredniej ekspozycji na promieniowanie UV, czyli: zrezygnować z plażowania, nosić ubrania zasłaniające jak największy obszar ciała oraz kapelusze lub czapki z daszkiem. Odkryte fragmenty skóry należy smarować kremem przeciwsłonecznym o faktorze minimum SPF 30, chroniącym zarówno przed promieniowaniem UVB, jak i UVA. Więcej na ten temat można poczytać w poniższym artykule: https://www.gdziepolek.pl/kategorie/dermokosmetyki-z-filtrem-przeciwslonecznym

Polecam także nasz ostatni film:

Les questions et réponses des utilisateurs qui fournissent des commentaires sur les produits ne sont pas vérifiées pour l’achat ou l’utilisation du produit. Les entreprises commandent souvent des commentaires anonymes pour former des opinions positives sur leurs produits, ou négatives sur leurs concurrents. Par conséquent, laissez-vous guider par l’information contenue dans les réponses des pharmaciens en premier lieu.

Spécialistes