Добро пожаловать в аптеки Польши:

Вы можете купить дешевые безрецептурные продукты по почте, но не по рецепту.

Силденафил и тадафил доступны без рецепта.

kinga264 (Анонимный, 31.0.127.) Warszawa 2 года назад

Возможно ли, что врач дойдет ошибку, или каким-то образом этот препарат действительно помогает дыхательной системе?

Здравствуйте, мой 4-месячный ребенок после болезни и стойкого насморка начал расти, что-то скорее всего задерживается, но не может его косить. Врач назначил DEBRIDAT, но прочитав листовку, я узнала, что это препарат для кишечника (какашки, колики) с широким спектром побочных эффектов. Прочитав в интернете, я не намерен давать ребенку препарат, возможно ли, что врач ошибся или каким-то образом этот препарат действительно помогает дыхательной системе? Постараюсь объяснить это в клинике.

1 ответ

* обязательное поле

Вы можете перетащить файл фотографии сюда.

* обязательное поле

Уведомление о новом ответе.
Другие сообщения отправляться не будут.

Katarzyna Domagała Фармацевт

2 года назад

Na pytanie, czy lekarz się pomylił, może odpowiedzieć Pani właśnie ten specjalista, który dziecko zbadał i zapisał mu lek. Być może "charczenie" nie jest efektem zalegającej w układzie oddechowym wydzieliny, a problemu z przewodem pokarmowym? Cofająca się do przełyku treść żołądkowa, jak najbardziej może wywołać i u dziecka i u dorosłego kaszel czy "charczenie". Takie objawy bardzo często dotykają niemowlęta, gdyż ich układ pokarmowy nie jest jeszcze rozwinięty nie radzi sobie z pokarmem tak, jak układ trawienny osoby dorosłej. Może wywołać to wymioty, ulewania czy pokasływanie. Niekiedy wręcz podawane są dzieciom specjalne mieszanki, których zadaniem jest swego rodzaju "przyklejenie" treści pokarmowej w żołądku, aby nie dopuścić do ulewania czy wymiotów.

Podczas wizyty powinna Pani otrzymać od lekarza wyjaśnienie, co właściwie dolega dziecku i z jakiego powodu zapisany został dany lek. Jeśli takie słowa nie padły, dobrze byłoby samodzielnie o to lekarza zapytać, aby po powrocie do domu nie mieć wątpliwości co do zastosowanej terapii. Warto posiadać takie informacje chociażby dlatego, aby w razie nieobecności lekarza, inna osoba kompetentna, np. farmaceuta mógł Pani pomóc - bez diagnozy nie jest to możliwe.

Należy brać zawsze pod uwagę fakt, że lekarz nie musi stosować leku tylko we wskazaniach rejestracyjnych z ulotki, jeśli może on pomóc także w innych schorzeniach. Specjalista na podstawie własnej najlepszej wiedzy i doświadczenia może zaordynować inne stosowanie danego preparatu - poza wskazaniami:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/leczenie-off-label-poza-wskazaniami

Proszę także pamiętać, że sugerowanie się opiniami w internecie może sprawić, że stan Pani dziecka się pogorszy. Każdy pacjent reaguje na lek inaczej (najlepszym przykładem jest infekcja koronawirusem - każdy przechodzi ją inaczej) i to, że u kogoś coś złego się wydarzyło po przyjęciu leku, nie oznacza, że to samo dotknie Pani dziecko. Być może to właśnie niepodanie leku, pogorszy funkcjonowanie maluszka - myślę, że warto byłoby tego uniknąć, chociażby po to, aby później nie mieć wyrzutów sumienia.

Każdy lek może, ale nie musi wywoływać działania niepożądane: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow Proszę zerknąć w ulotkę leku, który Pani najczęściej przyjmuje - przypuśćmy tabletki na ból głowy. Lista skutków ubocznych zapewne będzie podobnej długości.

Załączam opracowanie, które może okazać się pomocne: https://www.gdziepolek.pl/blog/porady-medyczne-w-internecie-czy-w-nie-wierzyc

Оцените ответившего и выделите вопрос на главной странице
Вопросы и ответы пользователей, которые предоставляют отзывы о продуктах, не проверяются для покупки или использования продукта. Компании часто заказывают анонимные комментарии, чтобы сформировать положительное мнение о своей продукции или отрицательное о конкурентах. Поэтому руководствуйтесь информацией, содержащейся в ответах фармацевтов, в первую очередь.

Категории

Связанные вопросы

Специалисты