Добро пожаловать в аптеки Польши:

Вы можете купить дешевые безрецептурные продукты по почте, но не по рецепту.

Силденафил и тадафил доступны без рецепта.

REDI (Анонимный, 176.109.52.) Warszawa 3 года назад

Должен ли я принимать флуомизин в возрасте 56 лет?

Мне прописали флуомизин, мне 56 лет после прочтения листовки у меня есть сомнения по поводу того, я должен принять его в этом возрасте?

2 ответа

* обязательное поле

Вы можете перетащить файл фотографии сюда.

* обязательное поле

Уведомление о новом ответе.
Другие сообщения отправляться не будут.

Juka (Анонимный, 37.47.16.) 3 года назад

Fatalny lek dla kobiet po menopauzie. W ogóle się nie rozpuszcza. Zapchał mi pochwę biała gęsta papa, której nie mogłam usunąć. Dopiero irygacja pomogła, ale nadal nie wiem czy jestem wyleczona. Lekarze powinni więcej uwagi poświecić przy wypisywaniu lekow. Więcej empatii i zaangażowania drodzy lekarze

Katarzyna Domagała Фармацевт

3 года назад

Ulotka leku Fluomizin informuje, że nie ma wystarczających danych dotyczących stosowania leku u kobiet w wieku powyżej 55 lat, jednak nie oznacza to, że nie można go u tych pacjentek stosować. Taka informacja ma na celu przekazanie, że nie prowadzono badań potwierdzających skuteczność i bezpieczeństwo leku u kobiet w tej grupie wiekowej.

Jeśli lekarz na podstawie swojej najlepszej wiedzy i doświadczenia uzna, że lek może być bezpieczny i pomocny dla Pani, może go zastosować. Jest to tzw. stosowanie poza wskazaniami:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/leczenie-off-label-poza-wskazaniami

Informacja dołączona do leku zawiera ważne wskazówki, które należy przeanalizować przed jego zastosowaniem. Takiej oceny korzyści do ryzyka powinien dokonać lekarz zaznajomiony z Pani historią choroby.

Proszę stosować lek zgodnie z zaleceniami lekarza i w takiej kombinacji, jak wynika z tych zaleceń. Proszę z góry nie obawiać się o skutki, lecz skupić się na prawidłowej realizacji terapii, która jest kluczem do ich uniknięcia.

Obawa przed ewentualnymi skutkami ubocznymi może utrudniać proces leczenia i to właśnie ona może mieć większy wpływ na wystąpienie działań niepożądanych niż sam lek. Stres przed sięgnięciem po lek może prowadzić do zaniechania terapii, co w skutkach może być dużo gorsze dla zdrowia niż ewentualne działania niepożądane, które mogą, a nie muszą wystąpić.

Ostrzeżeń zawartych w ulotce nie wolno bagatelizować, ale należy zachować zdrowy rozsądek. Jeśli lekarz zalecił jakiś lek, oznacza to, że uważa, iż przyjęcie go jest dla Pani bardziej korzystne niż nieleczenie się. Lek może, ale nie musi wywołać skutków ubocznych, natomiast nieleczona choroba może pogłębić się, wywołać niekorzystne zmiany w organizmie lub spowodować powikłania: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow

Вопросы и ответы пользователей, которые предоставляют отзывы о продуктах, не проверяются для покупки или использования продукта. Компании часто заказывают анонимные комментарии, чтобы сформировать положительное мнение о своей продукции или отрицательное о конкурентах. Поэтому руководствуйтесь информацией, содержащейся в ответах фармацевтов, в первую очередь.

Связанные вопросы

Специалисты