Welcome to licensed pharmacies in Poland:

Non-prescription medicines delivery across Europe.

Frequently ordered: potency boosters (sildenafil OTC), quit smoking aids.

REDI (Anonymous, 176.109.52.) Warszawa 3 years ago

Should I take Fluomizin at the age of 56?

I was prescribed fluomizin I am 56 years old after reading the leaflet I have doubts about whether I should take it at this age?

2 answers

* required field

You can drag the photo file here.

* required field

Notify of a new answer.
Other messages will not be sent.

Juka (Anonymous, 37.47.16.) 3 years ago

Fatalny lek dla kobiet po menopauzie. W ogóle się nie rozpuszcza. Zapchał mi pochwę biała gęsta papa, której nie mogłam usunąć. Dopiero irygacja pomogła, ale nadal nie wiem czy jestem wyleczona. Lekarze powinni więcej uwagi poświecić przy wypisywaniu lekow. Więcej empatii i zaangażowania drodzy lekarze

Katarzyna Domagała Pharmacist

3 years ago

Ulotka leku Fluomizin informuje, że nie ma wystarczających danych dotyczących stosowania leku u kobiet w wieku powyżej 55 lat, jednak nie oznacza to, że nie można go u tych pacjentek stosować. Taka informacja ma na celu przekazanie, że nie prowadzono badań potwierdzających skuteczność i bezpieczeństwo leku u kobiet w tej grupie wiekowej.

Jeśli lekarz na podstawie swojej najlepszej wiedzy i doświadczenia uzna, że lek może być bezpieczny i pomocny dla Pani, może go zastosować. Jest to tzw. stosowanie poza wskazaniami:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/leczenie-off-label-poza-wskazaniami

Informacja dołączona do leku zawiera ważne wskazówki, które należy przeanalizować przed jego zastosowaniem. Takiej oceny korzyści do ryzyka powinien dokonać lekarz zaznajomiony z Pani historią choroby.

Proszę stosować lek zgodnie z zaleceniami lekarza i w takiej kombinacji, jak wynika z tych zaleceń. Proszę z góry nie obawiać się o skutki, lecz skupić się na prawidłowej realizacji terapii, która jest kluczem do ich uniknięcia.

Obawa przed ewentualnymi skutkami ubocznymi może utrudniać proces leczenia i to właśnie ona może mieć większy wpływ na wystąpienie działań niepożądanych niż sam lek. Stres przed sięgnięciem po lek może prowadzić do zaniechania terapii, co w skutkach może być dużo gorsze dla zdrowia niż ewentualne działania niepożądane, które mogą, a nie muszą wystąpić.

Ostrzeżeń zawartych w ulotce nie wolno bagatelizować, ale należy zachować zdrowy rozsądek. Jeśli lekarz zalecił jakiś lek, oznacza to, że uważa, iż przyjęcie go jest dla Pani bardziej korzystne niż nieleczenie się. Lek może, ale nie musi wywołać skutków ubocznych, natomiast nieleczona choroba może pogłębić się, wywołać niekorzystne zmiany w organizmie lub spowodować powikłania: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow

User questions and answers that provide feedback about products are not verified for the purchase or use of the product. Companies often order anonymous comments to form positive opinions about their products, or negative ones about competitors. Therefore, be guided by the information in the pharmacists' responses in the first place.

Specialists