Katarzyna Boruch, mgr farm.
farmaceuta


Statystyki

Data założenia profilu: około 4 lat temu

Liczba artykułów: 2

Liczba pytań: 0

Liczba odpowiedzi: 4

Liczba podziękowań: 1

Ostatnia aktywność: około 3 lat temu

Ostatnie artykuły

Rzucanie palenia

W aptekach dostępne są różnorodne preparaty ułatwiające rzucenie palenia. Pacjent, który zdecydował się na zerwanie z nałogiem, ma do dyspozycji zarówno leki dostępne bez recepty, jak i leki wydawane jedynie na receptę. Czym jest nikotynowa terapia zastępcza? Jak rzucić palenie?

Ostatnie odpowiedzi na pytania pacjentów

Oba preparaty zawierają taką samą dawkę substancji czynnej (karbamazepiny), natomiast leki te nie są odpowiednikami, ponieważ różnią się postacią. Amizepin to zwykłe tabletki, Finlepsin to tabletki o przedłużonym uwalnianiu, z których substancja uwalnia się stopniowo w czasie.
Tak , Eztom jest odpowiednikiem leku Nasonex. Zawiera tę samą substancję czynną, w tym samym stężeniu, oba preparaty zawierają 140 dawek leku. Różnicą jest jedynie producent.
Bez obaw, działanie tabletek jest zachowane. MYWY i Vixpo to odpowiedniki, które zawierają taką samą zawartość substancji czynnych.
Tabletki placebo, zawarte w opakowaniach leków antykoncepcyjnych, nie zawierają hormonów ani żadnych innych substancji czynnych. Mają one na celu utrzymanie ciągłości w codziennym przyjmowaniu leku, wiesz dzięki nim kiedy rozpocząć przyjmowanie tabletek z hormonami. W ich skład wchodzi laktoza oraz...