Zastrzyki antykoncepcyjne

Produkt na receptę

Depo-Provera iniekcja

Środek antykoncepcyjny Depo-Provera jest stosowany w sytuacji, w której zależy nam na długotrwałym zahamowaniu jajeczkowania. W większych dawkach wskazania obejmują natomiast leczenie paliatywne raka sutka (szczególnie w okresie uogólnienia), raka endometrium, raka nerki i raka gruczołu krokowego. Ponadto, duże dawki leku stosowane są w celu zahamowania zmniejszania się masy ciała u osób z zaawansowaną chorobą nowotworową. Depo-Provera jest lekiem refundowanym, dlatego cena leku w każdej aptece będzie identyczna.

Zastrzyk antykoncepcyjny jest wygodną metodą antykoncepcji - jego działanie utrzymuje się ponad 3 miesiące. Skuteczność tej metody jest bardzo wysoka.

Zastrzyk antykoncepcyjny jest dostępny na receptę - podaje go lekarz lub pielęgniarka. Nie zawiera on estrogenu, a jedynie hormon medroksyprogesteron. Przekłada się to na mniejsze ryzyko raka endometrium czy mięśniaków macicy.

Należy pamiętać, że zastrzyki antykoncepcyjne mają wydłużone działanie, a więc po ich odstawieniu, w ciążę można zajść czasem nawet dopiero po około 10 miesiącach od ostatniej dawki.


redaktor: Agnieszka Soroko, mgr farm.
ostatnia zmiana: 30.01.2019 19:50:27

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o. o.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Tylko 59,00 zł za konsultację z lekarzem ogólnym. A także 25 innych specjalizacji.

Umów telekonsultację

Najnowsze pytania

Która apteka w województwie świętokrzyskim posiada lek Depo-Provera?
Dzień dobry gdzie mogę kupić lek Depo-Provera w Kielcach bo nie mogę znalesc
odpowiada Katarzyna Domagała

Czy lek Depo-Provera jest dostępny w aptekach?
Dzień dobry ja chciałabym się zapytać czemu nie ma wogole dostępnych zastrzyków depoprovery w aptekach
odpowiada Marcin Szczesio

Na Twoje pytania w temacie zastrzyki antykoncepcyjne odpowiadają nasi farmaceuci, lekarze i inni eksperci.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.