Środki do usuwania kleszczy

Wyrób medyczny

Kick The Tick przyrząd do usuwania kleszczy przyrząd

Kick The Tick przyrząd do usuwania kleszczy pozwala na samodzielne i bezpieczne usuwanie kleszczy przyczepionych do skóry. Zawiera 2 zróżnicowane pod względem wielkości i kształtu końcówki, dzięki czemu przyrząd jest odpowiedni do usuwania kleszczy o różnych rozmiarach (larwy/nimfy i okazy dorosłe).

Wyrób medyczny

Kick The Tick Expert zestaw do kleszczy zestaw

Kick The Tick Expert zestaw do usuwania kleszczy składa się z aplikatora oraz przyrządu do usuwania pasożytów. Aplikator zamraża i unieruchamia kleszcza, co ułatwia jego całkowite usunięcie oraz hamuje wydzielanie toksycznej śliny. Zróżnicowane kształty i wielkość końcówki przyrządu zostały dopasowane do budowy i rozmiarów kleszczy. Wyrób zawiera ok. 60 dawek, co pozwala na bezpieczne usunięcie do 40 kleszczy.

Wyrób medyczny

Tick Twister Kleszczołapki przyrząd

Wyrób medyczny

Aspivenin przyrząd

Aspivenin jest miniaturową pompką ssącą wielokrotnego użytku, służącą do odsysania jadu oraz toksyn uwalnianych podczas ugryzienia m.in. os, pszczół, żmij czy pająków. Pompka przeznaczona jest do udzielania pierwszej pomocy podczas oczekiwania na interwencję medyczną, niezbędną w poważnych przypadkach.

Wyrób medyczny

100P Natural Orinoko - Przyrząd Do Usuwania Kleszczy przyrząd

Zauważyłeś na swoim ciele kleszcza? Nie zwlekaj i usuń go jak najszybciej. W tym celu przydatne mogą okazać się sprzęty do usuwania tych pasożytów, które kupisz w aptece bez recepty.

Ponieważ pozostawienie w skórze nawet niewielkiej części kleszcza może doprowadzić do groźnych dla zdrowia powikłań (m.in. kleszczowego zapalenia mózgu, boreliozy), warto zaopatrzyć się w sprzęt do bezbolesnego i bezpiecznego usuwania kleszczy. W aptekach dostępne są m.in:

  • specjalne pompki ssące,
  • pęsety,
  • lassa,
  • przyrządy do wymrażania.

Miejsce po ukąszeniu należy obserwować, a w razie wystąpienia objawów, takich jak rumień, obrzęk, ból czy gorączka, udać się do lekarza.


redaktor: Agnieszka Soroko, mgr farm.
ostatnia zmiana: 02.10.2019 12:12:05

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o. o.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Tylko 59,00 zł za konsultację z lekarzem ogólnym. A także 25 innych specjalizacji.

Umów telekonsultację

Najnowsze pytania

Na Twoje pytania w temacie środki do usuwania kleszczy odpowiadają nasi farmaceuci, lekarze i inni eksperci.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.