Przeziębienie przy karmieniu piersią

Lek bez recepty

Apap tabletki powlekane

Apap to tabletki powlekane zawierające paracetamol przeznaczony do stosowania w bólu różnego pochodzenia (bóle głowy, mięśni, zębów, bóle menstruacyjne) oraz w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy (gorączka, bóle kostno-stawowe). Preparat odpowiedni dla wegan i wegetarian.

Lek bez recepty

Ibuprom Max drażetki

Ibuprom Max to drażetki do stosowania doustnego zawierające ibuprofen o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Wskazany do krótkotrwałego leczenia bólu różnego pochodzenia (bóle głowy, mięśni, stawów, menstruacyjne) o łagodnym i umiarkowanym nasileniu oraz gorączki w przebiegu przeziębienia lub grypy. Lek z grupy OTC - dostępny bez recepty.

Lek bez recepty

Ibuprom tabletki powlekane

Ibuprom to tabletki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym do stosowania doustnego. W skład preparatu wchodzi ibuprofen. Wskazany do krótkotrwałego leczenia bólu i gorączki. Lek z grupy OTC - dostępny bez recepty.

Lek bez recepty

Strepsils Intensive tabletki do ssania/gryzienia/żucia

Strepsils Intensive to tabletki do ssania na gardło. Zawiera substancję o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Do stosowania w łagodzeniu bólu gardła towarzyszącego przeziębieniu i grypie oraz w stanach zapalnych jamy ustnej.

Lek bez recepty

Rutinoscorbin tabletki powlekane

Rutinoscorbin to tabletki wspomagające odporność organizmu. Zawiera rutozyd i witaminę C, które uszczelniają naczynia i zmniejszają ryzyko infekcji bakteryjnych lub wirusowych. Preparat może skracać czas trwania przeziębienia. Polecany w okresach zwiększonej zachorowalności.

Lek bez recepty

Xylometazolin WZF 0,1% krople do nosa

Xylometazolin WZF 0,1% to krople do nosa zawierające ksylometazolinę, która obkurcza naczynia błony śluzowej nosa, dzięki czemu udrożnia zatkany nos i zmniejsza ilość wydzieliny. Preparat stosowany w łagodzeniu objawów przeziębienia, grypy i alergii.

Lek bez recepty

Nurofen Express Forte kapsułki

Nurofen Express Forte to kapsułki miękkie zawierające ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Stosowany w leczeniu bólu różnego pochodzenia o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu. Łagodzi bóle głowy, kostno-stawowe, menstruacyjne, zębów, pourazowe, a także gorączkę w przebiegu przeziębienia lub grypy. Lek OTC dostępny bez recepty.

Lek bez recepty

Metafen tabletki

W skład preparatu Metafen wchodzą: ibuprofen oraz paracetamol. Preparat wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe i można go stosować w bólach o różnym pochodzeniu, np. lędźwiowo-krzyżowych, migrenowych czy kostno-stawowych.

Lek bez recepty

Alantan Plus maść

Produkt w kategorii: dermatologia, leki stosowane w leczeniu ran i owrzodzeń, preparaty zabliźniające (kategoria ATC D03AX).

Lek bez recepty

Flegamina tabletki

Flegamina to tabletki zawierające bromheksynę o działaniu mukolitycznym. Zwiększa ilość wydzieliny w drogach oddechowych, upłynnia ją i ułatwia odkrztuszanie. Stosowany w łagodzeniu tzw. mokrego kaszlu towarzyszącego m.in. ostrym zapaleniom dróg oddechowych w przebiegu przeziębienia lub grypy, astmie, mukowiscydozie.

Lek bez recepty

Alantan Plus krem

Produkt w kategorii: dermatologia, leki stosowane w leczeniu ran i owrzodzeń, preparaty zabliźniające (kategoria ATC D03AX).

Lek bez recepty

Ibuprom RR tabletki powlekane

Ibuprom RR to tabletki powlekane do stosowania doustnego zawierające ibuprofen o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Wskazany do krótkotrwałego leczenia bólu różnego pochodzenia (bóle głowy, mięśni, stawów, menstruacyjne) o łagodnym i umiarkowanym nasileniu oraz gorączki w przebiegu przeziębienia lub grypy. Lek z grupy OTC - dostępny bez recepty.

Lek bez recepty

Alantan maść

Produkt w kategorii: dermatologia, leki stosowane w leczeniu ran i owrzodzeń, preparaty zabliźniające (kategoria ATC D03AX).

Lek bez recepty

Nurofen Forte tabletki powlekane

Nurofen Forte to tabletki powlekane zawierające ibuprofen w dawce 400 mg. Jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym do stosowania łagodnym i umiarkowanym bólu głowy, mięśni, stawów, podczas miesiączkowania, w czasie grypy i przeziębienia. Wykazuje działanie przeciwzapalne. Lek dostępny bez recepty.

Lek bez recepty

Otrivin aerozol

Otrivin to aerozol do nosa zawierający ksylometazolinę, która obkurcza naczynia i udrożnia nos. Przeznaczony do objawowego leczenia zatkanego nosa w przebiegu przeziębienia, grypy, zakażenia wirusowego, alergii, zapalenia zatok. Lek dostępny bez recepty.

Lek bez recepty

Xylogel 0,1% żel do nosa

Xylogel 0,1% to żel do nosa zawierający ksylometazolinę o działaniu obkurczającym naczynia. Zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa i ilość wydzieliny, dzięki czemu udrożnia zatkany nos. Wskazany do stosowania w leczeniu alergii, zapalenia zatok oraz łagodzenia przebiegu przeziębienia i grypy. Dostępny OTC, bez recepty.

Lek bez recepty

ACC Optima tabletki musujące

ACC Optima to tabletki musujące o działaniu wykrztuśnym. Zawiera acetylocysteinę, która działa mukolitycznie, rozrzedza zalegającą wydzielinę, zmniejsza jej lepkość i ułatwia odkrztuszanie. Stosowana w leczeniu mokrego kaszlu towarzyszącemu m.in. zapaleniu oskrzeli, przeziębieniu lub grypie.

Lek bez recepty

Flegamina O Smaku Miętowym syrop

Flegamina o smaku miętowym to syrop zawierający bromheksynę o działaniu mukolitycznym. Zwiększa ilość wydzieliny w drogach oddechowych, upłynnia ją i ułatwia odkrztuszanie. Stosowany w łagodzeniu tzw. mokrego kaszlu towarzyszącego m.in. ostrym zapaleniom dróg oddechowych w przebiegu przeziębienia lub grypy, astmie, mukowiscydozie.

Lek bez recepty

Mucosolvan syrop

Mucosolvan to syrop zawierający ambroksol, który rozrzedza wydzielinę zalegającą w drogach oddechowych i ułatwia odkrztuszanie. Preparat zalecany jest w tzw. kaszlu mokrym. Lek dostępny bez recepty.

Lek bez recepty

Ibuprom Max Sprint kapsułki

Ibuprom Max Sprint to kapsułki do stosowania doustnego zawierające ibuprofen o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Wskazany do krótkotrwałego leczenia bólu różnego pochodzenia (bóle głowy, mięśni, stawów, menstruacyjne) o łagodnym i umiarkowanym nasileniu oraz gorączki w przebiegu przeziębienia lub grypy. Lek z grupy OTC - dostępny bez recepty.

Lek bez recepty

Xylorin aerozol

Xylorin to aerozol do nosa zawierający ksylometazolinę o działaniu obkurczającym naczynia. Zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa i ilość wydzieliny, dzięki czemu udrożnia zatkany nos. Wskazany do stosowania w leczeniu alergii, zapalenia zatok oraz łagodzenia przebiegu przeziębienia i grypy. Dostępny OTC, bez recepty.

Lek bez recepty

Sudafed Xylospray HA aerozol

Sudafed Xylospray HA to aerozol do nosa zawierający ksylometazolinę, która udrożnia zatkany nos, a dzięki zawartości kwasu hialuronowego nawilża śluzówkę nosa. Do stosowania w objawowym leczeniu kataru w przebiegu przeziębienia, alergii lub zapalenia zatok. Lek dostępny OTC, bez recepty.

Lek bez recepty

Flegamina O Smaku Malinowym syrop

Flegamina o smaku malinowym to syrop zawierający bromheksynę o działaniu mukolitycznym. Zwiększa ilość wydzieliny w drogach oddechowych, upłynnia ją i ułatwia odkrztuszanie. Stosowany w łagodzeniu tzw. mokrego kaszlu towarzyszącego m.in. ostrym zapaleniom dróg oddechowych w przebiegu przeziębienia lub grypy, astmie, mukowiscydozie.

Lek bez recepty

Flegamina O Smaku Miętowym Bez Cukru syrop

Flegamina o smaku miętowym bez cukru to syrop zawierający bromheksynę o działaniu mukolitycznym. Zwiększa ilość wydzieliny w drogach oddechowych, upłynnia ją i ułatwia odkrztuszanie. Stosowany w łagodzeniu tzw. mokrego kaszlu towarzyszącego m.in. ostrym zapaleniom dróg oddechowych w przebiegu przeziębienia lub grypy, astmie, mukowiscydozie. Lek nie zawiera cukru i może być stosowany w cukrzycy.

Lek bez recepty

Flavamed syrop

Preparat o działaniu mukolitycznym (zmniejszającym lepkość śluzu w drogach oddechowych). Substancją czynną leku jest ambroksol, wskazany w ostrych i przewlekłych chorobach oskrzeli i płuc.

Produkt na receptę

Ibuprofen-Pabi drażetki

Produkt w kategorii: układ mięśniowo-szkieletowy, leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne, niesteroidowe leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne (kategoria ATC M01AE).

Lek bez recepty

Cerutin tabletki powlekane

Cerutin to tabletki zawierające witaminę C i rutozyd. Składniki te zwiększają naturalną odporność i długotrwale stosowane mogą zmniejszać zachorowalność. Ponadto uszczelniają naczynia krwionośne, przez co zapobiegają przeziębieniu. Kwas askorbinowy chroni również przed działaniem wolnych rodników.

Wyrób medyczny

Nebu-Dose Hipertonic płyn

Nebu-Dose Hipertonic to hipertoniczny roztwór do inhalacji stosowany w łagodzeniu objawów infekcji dróg oddechowych. Nawilża błonę śluzową, zmniejsza obrzęk oraz rozrzedza zalegającą wydzielinę i ułatwia jej usuwanie.

Lek bez recepty

Ibum kapsułki

Ibum to miękkie kapsułki zawierające ibuprofen - substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Przeznaczony do stosowania w leczeniu bólu różnego pochodzenia o lekkim i umiarkowanym nasileniu. Łagodzi bóle głowy, zębów, mięśni i stawów, menstruacyjne. Preparat OTC dostępny bez recepty.

Wyrób medyczny

Nebu-Dose Hialuronic płyn

Nebu-Dose Hialuronic to roztwór do inhalacji stosowany w łagodzeniu objawów infekcji dróg oddechowych. Zmniejsza obrzęk oraz rozrzedza zalegającą wydzielinę i ułatwia jej usuwanie. Dodatkowo nawilża błonę śluzową, dzięki zawartości hialuronianu sodu.

Lek bez recepty

Mucosolvan tabletki

Mucosolvan to tabletki zawierające ambroksol, który działa mukolitycznie. Lek rozrzedza zalegającą wydzielinę, zmniejsza jej lepkość i poprawia transport, dzięki czemu ułatwia odkrztuszanie. Preparat przeznaczony do stosowania w ostrych i przewlekłych chorobach dolnych dróg oddechowych, które charakteryzują się trudnościami z odkrztuszaniem gęstej, zalegającej wydzieliny.

Lek bez recepty

Nasic aerozol

Nasic to aerozol do nosa stosowany do łagodzenia objawów zatkanego nosa w przebiegu przeziębienia, grypy, alergii i zapalenia zatok. Zawiera ksylometazolinę o działaniu kurczącym na naczynia błony śluzowej, przez co zmniejsza obrzęk i udrożnia zatkany nos. Dodatkowo zawiera dekspantenol, który wspomaga regenerację nabłonka, dzięki czemu łagodzi podrażnienia.

Lek bez recepty

Flavamed tabletki musujące

Preparat o działaniu mukolitycznym (zmniejszającym lepkość śluzu w drogach oddechowych). Substancją czynną leku jest ambroksol, wskazany w ostrych i przewlekłych chorobach oskrzeli i płuc.

Lek bez recepty

Xylometazolin Teva aerozol

Xylormetazolin Teva to aerozol do nosa zawierający ksylometazolinę o działaniu obkurczającym naczynia. Zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa i ilość wydzieliny, dzięki czemu udrożnia zatkany nos. Wskazany do stosowania w leczeniu alergii, zapalenia zatok oraz łagodzenia przebiegu przeziębienia i grypy. Dostępny OTC, bez recepty.

Lek bez recepty

Ibum Express kapsułki

Ibum Express to miękkie kapsułki zawierające ibuprofen - niesteroidowy lek przeciwzapalny o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Lek ten stosowany jest słabych/umiarkowanych bólach, np. migrenowych, nerwobólach, także w bolesnym miesiączkowaniu. Preparat OTC, dostępny bez recepty.

Lek bez recepty

Sudafed Xylospray aerozol

Sudafed Xylospray to aerozol do nosa zawierający ksylometazolinę o działaniu obkurczającym naczynia. Zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa i ilość wydzieliny, dzięki czemu udrożnia zatkany nos. Wskazany do stosowania w leczeniu alergii, zapalenia zatok oraz łagodzenia przebiegu przeziębienia i grypy. Dostępny OTC, bez recepty.

Wyrób medyczny

Ectodose płyn

Produkt w kategorii: układ oddechowy, leki stosowane w kaszlu i przeziębieniu, leki wykrztuśne (bez przeciwkaszlowych) (kategoria ATC R05CA).

Produkt na receptę

Ibuprofen Hasco kapsułki

Produkt w kategorii: układ mięśniowo-szkieletowy, leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne, niesteroidowe leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne (kategoria ATC M01AE).

Lek bez recepty

Strepsils Intensive Direct aerozol

Strepsils Intensive Direct to aerozol do gardła. Zawiera substancję o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Do stosowania w łagodzeniu bólu gardła towarzyszącego przeziębieniu i grypie oraz w stanach zapalnych jamy ustnej.

Lek bez recepty

Ibum Forte kapsułki

Ibum Forte to miękkie kapsułki zawierające ibuprofen - substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Przeznaczony do stosowania w leczeniu bólu różnego pochodzenia o lekkim i umiarkowanym nasileniu. Łagodzi bóle głowy, zębów, mięśni i stawów, menstruacyjne. Preparat OTC dostępny bez recepty.

Lek bez recepty

Ambrosol Teva syrop

Ambrosol Teva to syrop ułatwiający odkrztuszanie. Zmniejsza lepkość i rozrzedza wydzielinę oraz wspomaga oczyszczanie dolnych dróg oddechowych. Preparat do stosowania w przebiegu ostrych i przewlekłych chorób płuc. Lek dostępny bez recepty.

Lek bez recepty

Nurofen tabletki powlekane

Nurofen to lek przeciwbólowy zawierający ibuprofen, zaliczany do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Lek stosuje się w leczeniu słabego/umiarkowanego bólu oraz gorączki różnego pochodzenia.

Lek bez recepty

Fluimucil Forte tabletki musujące

Fluimucil Forte to tabletki musujące o działaniu wykrztuśnym. Zawiera acetylocysteinę, która działa mukolitycznie, rozrzedza zalegającą wydzielinę, zmniejsza jej lepkość i ułatwia odkrztuszanie. Stosowana w leczeniu mokrego kaszlu towarzyszącemu m.in. zapaleniu oskrzeli, przeziębieniu lub grypie.

Lek bez recepty

Flavamed Max syrop

Flavamed Max to syrop zawierający ambroksol stosowany w tzw. mokrym kaszlu. Działa mukolitycznie, rozrzedza wydzielinę zalegającą w drogach oddechowych i ułatwia jej usuwanie. Wskazany do stosowania w ostrych i przewlekłych chorobach płuc przebiegających z utrudnionym odkrztuszaniem gęstej wydzieliny. Lek dostępny OTC - bez recepty.

Lek bez recepty

Efferalgan tabletki musujące

Efferalgan to tabletki musujące zawierające paracetamol. Przeznaczony do stosowania w bólu różnego pochodzenia (bóle głowy, mięśni, zębów, bóle menstruacyjne) oraz w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy (gorączka, bóle kostno-stawowe).

Środek spożywczy

Fiorda O Smaku Cytryny pastylki/lamelki/żelki

Fiorda o smaku cytryny to pastylki do ssania zawierające wyciąg z porostu islandzkiego. Zawiera śluzy, które tworzy barierę ochronną na błonie śluzowej jamy ustnej i chroni przed czynnikami zewnętrznymi (bakterie, dym, pyły) oraz nawilżają gardło, krtań i struny głosowe.

Wyrób medyczny

Marimer hipertoniczny aerozol

Marimer Hipertoniczny to spray do nosa zawierający sterylny hipertoniczny roztwór wody morskiej. Preparat oczyszcza jamę nosową i udrożnia zatkany nos. Łagodzi objawy kataru, przeziębienia, zapalenia zatok.

Lek bez recepty

ACC Classic płyn

Produkt w kategorii: układ oddechowy, leki stosowane w kaszlu i przeziębieniu, leki wykrztuśne (bez przeciwkaszlowych) (kategoria ATC R05CB).

Wyrób medyczny

Isla Cassis pastylki/lamelki/żelki

Produkt w kategorii: układ oddechowy, leki stosowane w chorobach gardła, leki stosowane w chorobach gardła (kategoria ATC R02AX).

Lek bez recepty

Paracetamol Accord tabletki

Paracetamol Accord to tabletki o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym. Preparat łagodzi bóle różnego pochodzenia, takie jak ból głowy, zęba, mięśni, menstruacyjne, a także zmniejsza objawy przeziębienia i grypy.

Lek bez recepty

Ibupar Forte tabletki powlekane

Ibupar Forte to preparat zawierający ibuprofen. Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych i znajduje zastosowanie w leczeniu lekkiego do umiarkowanego bólu różnego pochodzenia (bóle zębów, kości, stawów, migrena, bolesne miesiączkowanie) oraz gorączki.

Lek bez recepty

Panadol tabletki powlekane

Lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, zawierający paracetamol. Preparat zaleca się w leczeniu bólu różnego pochodzenia, a także w stanach przeziębienia i grypy.

Lek bez recepty

Otrivin Menthol aerozol

Otrivin Menthol to aerozol do nosa zawierający ksylometazolinę. Udrożnia zatkany nos w przebiegu przeziębienia, alergicznym nieżycie nosa, katarze siennym, zapaleniu zatok. Zawiera również mentol i eukaliptol, które dają uczucie chłodu i są stosowane pomocniczo w chorobach górnych dróg oddechowych.

Lek bez recepty

Xylodex 0,1% Regeneracja aerozol

Produkt w kategorii: układ oddechowy, leki stosowane w chorobach nosa, leki udrożniające nos i inne preparaty do stosowania miejscowego (kategoria ATC R01AB).

Lek bez recepty

Paracetamol Biofarm tabletki

Paracetamol Biofarm to tabletki zawierające paracetamol. Przeznaczony do stosowania w bólu różnego pochodzenia (bóle głowy, mięśni, zębów, bóle menstruacyjne) oraz w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy (gorączka, bóle kostno-stawowe). Lek dostępny bez recepty.

Wyrób medyczny

Sterimar aerozol

Sterimar to spray do nosa zawierający fizjologiczny roztwór wody morskiej. Przeznaczony do codziennej higieny jamy nosowej. Oczyszcza nos, wypłukuje zanieczyszczenia, drobnoustroje i alergeny. Dodatkowo dzięki zawartości licznych minerałów i pierwiastków śladowych, nawilża i regeneruje śluzówkę.

Lek bez recepty

Vitaminum C Teva 200 mg tabletki powlekane

Produkt w kategorii: przewód pokarmowy i metabolizm, witaminy, preparaty witaminy c (kategoria ATC A11GA).

Środek spożywczy

Propolki Bez Cukru pastylki/lamelki/żelki

Produkt w kategorii: układ oddechowy, leki stosowane w chorobach gardła, leki stosowane w chorobach gardła (kategoria ATC R02AX).

Wyrób medyczny

Argentussin Gardło Czarna Porzeczka pastylki/lamelki/żelki

Argentussin Gardło czarna porzeczka to pastylki do ssania. Zawiera ekstrakt z porostu islandzkiego, który nawilża i łagodzi podrażnienia oraz nanokoloid srebra o działaniu antyseptycznym. Preparat polecany jest w stanach zapalnych gardła i jamy ustnej, pokrywa błonę śluzową i chroni przed działaniem szkodliwych czynników (dym papierosowy, pyły, suche powietrze).

Lek bez recepty

Efferalgan Forte tabletki musujące

Efferalgan Forte to tabletki musujące zawierające paracetamol. Przeznaczony do stosowania w bólu różnego pochodzenia (bóle głowy, mięśni, zębów, bóle menstruacyjne) oraz w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy (gorączka, bóle kostno-stawowe). Lek dostępny bez recepty.

Lek bez recepty

Nurofen Ultima tabletki powlekane

Nurofen Ultima to tabletki powlekane o kompleksowym składzie. Zawierają paracetamol o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym oraz ibuprofen o dodatkowym działaniu przeciwzapalnym. Stosowane w leczeniu umiarkowanego bólu różnego pochodzenia (bóle mięśni, stawów, migrenowe, menstruacyjne). Łagodzi również objawy przeziębienia i grypy.

Lek bez recepty

Laboratoria Polfałódź Paracetamol tabletki

Produkt w kategorii: ośrodkowy układ nerwowy, leki przeciwbólowe, inne leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe (kategoria ATC N02BE).

Wyrób medyczny

Gilbert NaCl 0,9% płyn

Gilbert NaCl 0,9% to sterylny roztwór soli fizjologicznej. Stosowany do utrzymania higieny oczu, płukania nosa oraz uszu, czyszczenia ran oraz sporządzania roztworów do inhalacji.

Wyrób medyczny

Nebutac 3 płyn

Produkt w kategorii: układ oddechowy, inne leki stosowane w chorobach układu oddechowego, inne preparaty stosowane w chorobach układu oddechowego (kategoria ATC R07AX).

Produkt na receptę

Ibuprofen Polfarmex tabletki powlekane

Produkt w kategorii: układ mięśniowo-szkieletowy, leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne, niesteroidowe leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne (kategoria ATC M01AE).

Wyrób medyczny

Nebu-Dose Isotonic płyn

Nebu-Dose Isotonic to 0,9% roztwór soli fizjologicznej do nebulizacji, co wspomaga usunięcie wydzieliny z dróg oddechowych. Stosowany również do zakrapiania oczu i płukania nosa - zmniejsza dyskomfort oraz wypłukuje zanieczyszczenia i substancje drażniące.

Lek bez recepty

Deflegmin syrop

Deflegmin to syrop zawierający ambroksol stosowany w tzw. mokrym kaszlu. Działa mukolitycznie, rozrzedza wydzielinę zalegającą w drogach oddechowych i ułatwia jej usuwanie. Wskazany do stosowania w ostrych i przewlekłych chorobach płuc przebiegających z utrudnionym odkrztuszaniem gęstej wydzieliny. Lek dostępny OTC - bez recepty.

Lek bez recepty

Ibuprofen Teva Max tabletki powlekane

Produkt w kategorii: układ mięśniowo-szkieletowy, leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne, niesteroidowe leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne (kategoria ATC M01AE).

Lek bez recepty

Septanazal Dla Dorosłych aerozol

Produkt w kategorii: układ oddechowy, leki stosowane w chorobach nosa, leki udrożniające nos i inne preparaty do stosowania miejscowego (kategoria ATC R01AB).

Lek bez recepty

Nacecis tabletki musujące

Produkt w kategorii: układ oddechowy, leki stosowane w kaszlu i przeziębieniu, leki wykrztuśne (bez przeciwkaszlowych) (kategoria ATC R05CB).

Lek bez recepty

Ambroksol Takeda syrop

Ambroksol Takeda to syrop zawierający ambroksol stosowany w tzw. mokrym kaszlu. Działa mukolitycznie, rozrzedza wydzielinę zalegającą w drogach oddechowych i ułatwia jej usuwanie. Wskazany do stosowania w ostrych i przewlekłych chorobach płuc przebiegających z utrudnionym odkrztuszaniem gęstej wydzieliny. Lek dostępny OTC - bez recepty.

Wyrób medyczny

Nebutac 6 płyn

Produkt w kategorii: układ oddechowy, inne leki stosowane w chorobach układu oddechowego, inne preparaty stosowane w chorobach układu oddechowego (kategoria ATC R07AX).

Wyrób medyczny

Hysan CARE aerozol do pielęgnacji nosa aerozol

Hysan CARE aerozol do pielęgnacji nosa w przypadku nieżytu to sterylny roztwór bez zawartości środków konserwujących. Hialuronian sodu wraz z dekspantenolem zapewniają odpowiednie nawilżenie śluzówki oraz pielęgnują i przywracają równowagę, co przyspiesza jej regenerację. Preparat zabezpiecza śluzówkę przed podrażnieniami podczas stosowania kropli udrożniających nos. Dzięki zastosowaniu specjalnego opakowania preparat nie zawiera substancji drażniących i jest dobrze tolerowany.

Wyrób medyczny

Unimer Baby NaCl 0.9% płyn

Unimer Baby NaCl 0.9% to izotoniczny roztwór soli fizjologicznej. Stosowany do przemywania ran i oczu, w oczyszczaniu błony śluzowej nosa podczas kataru oraz nawilżająco w odczuwaniu suchości jamy nosowej.

Lek bez recepty

Maść Majerankowa Aflofarm maść do nosa

Produkt w kategorii: układ oddechowy, leki stosowane w chorobach nosa, leki udrożniające nos i inne preparaty do stosowania miejscowego (kategoria ATC R01AX).

Wyrób medyczny

Sterimar Zatkany Nos Wzbogacony Miedzią Roztwór Hipertoniczny aerozol

Sterimar Zatkany Nos Wzbogacony Miedzią Roztwór Hipertoniczny to spray do nosa zawierający roztwór wody morskiej. Przeznaczony do stosowania w przebiegu przeziębienia, grypy, alergii i zapalenia zatok, którym towarzyszy katar. Preparat udrożnia zatkany nos i ułatwia oddychanie. Dzięki zawartości licznych minerałów i pierwiastków śladowych regeneruje i nawilża śluzówkę nosa.

Lek bez recepty

Envil Kaszel syrop

Envil Kaszel to syrop zawierający ambroksol stosowany w tzw. mokrym kaszlu. Działa mukolitycznie, rozrzedza wydzielinę zalegającą w drogach oddechowych i ułatwia jej usuwanie. Wskazany do stosowania w ostrych i przewlekłych chorobach płuc przebiegających z utrudnionym odkrztuszaniem gęstej wydzieliny. Lek dostępny OTC - bez recepty.

Lek bez recepty

Xylometazolin VP krople do nosa

Produkt w kategorii: układ oddechowy, leki stosowane w chorobach nosa, leki udrożniające nos i inne preparaty do stosowania miejscowego (kategoria ATC R01AA).

Wyrób medyczny

Hysan aerozol nawilżający do nosa aerozol

Hysan aerozol nawilżający do nosa to izotoniczny, sterylny roztwór bez zawartości środków konserwujących. Hialuronian sodu zapewnia długotrwałe nawilżenie śluzówki oraz ułatwia oczyszczanie jamy nosowej. Preparat zabezpiecza śluzówkę przed podrażnień podczas stosowania kropli udrożniających nos. Dzięki zastosowaniu specjalnego opakowania preparat nie zawiera substancji drażniących i zmniejsza ryzyko podrażnienia.

Wyrób medyczny

Vicks Aquaforte Woda Morska aerozol

Produkt w kategorii: układ oddechowy, leki stosowane w chorobach nosa, leki udrożniające nos i inne preparaty do stosowania miejscowego (kategoria ATC R01AX).

Wyrób medyczny

Hysan woda morska w aerozolu do nosa aerozol

Hysan woda morska w aerozolu do nosa to sterylny roztwór bez konserwantów przeznaczony do oczyszczania jamy nosowej podczas kataru w przebiegu przeziębienia i grypy oraz alergii. Dodatkowo udrożnia zatkany nos i zmniejsza obrzęk błony śluzowej. Preaprat stosowany również pomocniczo w stanach zapalnych zatok.

Lek bez recepty

Ibuprofen Teva tabletki powlekane

Produkt w kategorii: układ mięśniowo-szkieletowy, leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne, niesteroidowe leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne (kategoria ATC M01AE).

Lek bez recepty

Fluimucil Muko granulat (do wytworzenia płynu)

Fluimucil Muko to granulat do rozpuszczania o działaniu wykrztuśnym. Zawiera acetylocysteinę, która działa mukolitycznie, rozrzedza zalegającą wydzielinę, zmniejsza jej lepkość i ułatwia odkrztuszanie. Stosowana w leczeniu mokrego kaszlu towarzyszącemu m.in. zapaleniu oskrzeli, przeziębieniu lub grypie.

Produkt na receptę

Tussicom 200 proszek (do wytworzenia płynu)

Produkt w kategorii: układ oddechowy, leki stosowane w kaszlu i przeziębieniu, leki wykrztuśne (bez przeciwkaszlowych) (kategoria ATC R05CB).

Lek bez recepty

Ibuprofen Aflofarm drażetki

Produkt w kategorii: układ mięśniowo-szkieletowy, leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne, niesteroidowe leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne (kategoria ATC M01AE).

Lek bez recepty

Codipar tabletki

Lek przeciwbólowy zawierający paracetamol. Preparat stosuje się w bólach różnego pochodzenia, m.in. bólu głowy, zębów, kości, stawów, a także w bolesnym miesiączkowaniu.

Lek bez recepty

Tussal Expectorans tabletki

Produkt w kategorii: układ oddechowy, leki stosowane w kaszlu i przeziębieniu, leki wykrztuśne (bez przeciwkaszlowych) (kategoria ATC R05CB).

Wyrób medyczny

Argentussin Gardło Mięta-Cytryna pastylki/lamelki/żelki

Argentussin Gardło mięta-cytryna to pastylki do ssania. Zawiera ekstrakt z porostu islandzkiego, który nawilża i łagodzi podrażnienia oraz nanokoloid srebra o działaniu antyseptycznym. Preparat polecany jest w stanach zapalnych gardła i jamy ustnej, pokrywa błonę śluzową i chroni przed działaniem szkodliwych czynników (dym papierosowy, pyły, suche powietrze).

Lek bez recepty

Iburapid tabletki powlekane

Iburapid to tabletki powlekane zawierające ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Stosowany w leczeniu bólu różnego pochodzenia o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu. Łagodzi bóle głowy, kostno-stawowe, menstruacyjne, zębów, pourazowe, a także gorączkę w przebiegu przeziębienia lub grypy. Lek OTC dostępny bez recepty.

Lek bez recepty

Ibuprofen Sensilab tabletki powlekane

Ibuprofen Sensilab to tabletki powlekane zawierające ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Stosowany w leczeniu bólu różnego pochodzenia o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu. Łagodzi bóle głowy, kostno-stawowe, menstruacyjne, zębów, pourazowe, a także gorączkę w przebiegu przeziębienia lub grypy. Lek OTC dostępny bez recepty.

Lek bez recepty

Xylometazolin Vibrocil krople do nosa

Produkt w kategorii: układ oddechowy, leki stosowane w chorobach nosa, leki udrożniające nos i inne preparaty do stosowania miejscowego (kategoria ATC R01AA).

Produkt na receptę

Tussicom 600 proszek (do wytworzenia płynu)

Produkt w kategorii: układ oddechowy, leki stosowane w kaszlu i przeziębieniu, leki wykrztuśne (bez przeciwkaszlowych) (kategoria ATC R05CB).

Lek bez recepty

Mucoangin tabletki do ssania/gryzienia/żucia

Mucoangin to tabletki do ssania stosowane do łagodzenia bólu w stanach zapalnych gardła. Preparat wykazuje miejscowe działanie znieczulające i przeciwzapalne. Lek OTC, dostępny bez recepty.

Środek spożywczy

Vitaminum C 200 Colfarm tabletki powlekane

Produkt w kategorii: przewód pokarmowy i metabolizm, witaminy, preparaty witaminy c (kategoria ATC A11GA).

Produkt na receptę

Tussicom 400 proszek (do wytworzenia płynu)

Produkt w kategorii: układ oddechowy, leki stosowane w kaszlu i przeziębieniu, leki wykrztuśne (bez przeciwkaszlowych) (kategoria ATC R05CB).

Lek bez recepty

Ibupar drażetki

Produkt w kategorii: układ mięśniowo-szkieletowy, leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne, niesteroidowe leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne (kategoria ATC M01AE).

Lek bez recepty

Korzeń Prawoślazu korzeń

Produkt w kategorii: układ oddechowy, leki stosowane w kaszlu i przeziębieniu, inne preparaty stosowane w przeziębieniu (kategoria ATC R05X).

Lek bez recepty

Paracetamol Hasco tabletki powlekane

Produkt w kategorii: ośrodkowy układ nerwowy, leki przeciwbólowe, inne leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe (kategoria ATC N02BE).

Lek bez recepty

Disnemar Xylo aerozol

Disnemar Xylo to aerozol do nosa zawierający ksylometazolinę (0,1%), która obkurcza naczynia krwionośne błony śluzowej, przez co udrożnia nos i ułatwia oddychanie. Polecany w leczeniu objawowym zatkanego nosa w przebiegu przeziębienia, alergii, zapalenia zatok. Preparat OTC dostępny bez recepty.

Lek bez recepty

Ibalgin Maxi tabletki powlekane

Ibalgin Maxi to tabletki powlekane zawierające ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Stosowany w leczeniu bólu różnego pochodzenia o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu. Łagodzi bóle głowy, kostno-stawowe, menstruacyjne, zębów, pourazowe, a także gorączkę w przebiegu przeziębienia lub grypy. Lek OTC dostępny bez recepty.

Lek bez recepty

Monovitan C drażetki

Produkt w kategorii: przewód pokarmowy i metabolizm, witaminy, preparaty witaminy c (kategoria ATC A11GA).

Podczas walki z przeziębieniem nie musisz rezygnować z karmienia piersią. W czasie infekcji układ odpornościowy mamy wytwarza dodatkowe przeciwciała, których zadaniem jest zwalczenie choroby. Wraz z mlekiem są one przekazywane maluszkowi, co zmniejsza ryzyko jego zachorowania.

Jeśli przeziębieniu towarzyszy gorączka, mama karmiąca może przyjmować preparaty z paracetamolem lub ibuprofenem, który dodatkowo działa przeciwzapalnie. Zwróć uwagę, aby lek zawierał odpowiednią substancję czynną. Obecność w składzie dodatkowych związków, jak pseudoefedryna czy fenylefryna, może przyczynić się do zmniejszenia ilości produkowanego pokarmu.

Na gęsty katar przydatne okażą się środki ułatwiające rozrzedzenie i usunięcie wydzieliny z nosa. Możesz zastosować inhalacje z 0,9% roztworu soli fizjologicznej, jej stężeń hipertonicznych (3%-6%) lub płynów zawierających kwas hialuronowy, który pomoże przywrócić nawilżenie śluzówki dróg oddechowych.

Z wodnistym katarem pomogą uporać się spraye lub krople do nosa zawierające w składzie ksylometazolinę. Co prawda, przenika ona do mleka tylko w niewielkim stopniu, ale stosuj ją ostrożnie - jedno psiknięcie do każdego otworu nosowego 2-3 razy dziennie.

Aby zapobiec wysuszeniu błony śluzowej nosa, nawilżaj ją jak najczęściej roztworem wody morskiej. Podrażnioną skórę pod nosem potraktuj maścią majerankową lub kremem z alantoiną czy dekspantenolem.

Gdy podczas karmienia dokucza Ci kaszel, pij co najmniej 2 litry niegazowanej wody mineralnej dziennie. Popijać możesz także napar z prawoślazu. Bezpiecznym i sprawdzonym środkiem jest domowy syrop z cebuli.

W przypadku leków z apteki, na kaszel mokry możesz przyjąć środki na bazie acetylocysteiny, ambroksolu czy bromheksyny, ale nie później niż do godziny 17. Przenikają one do mleka w znikomym stopniu i mogą być stosowane podczas laktacji po konsultacji z lekarzem lub farmaceutą. Rozrzedzenie gęstego śluzu i ułatwienie odkrztuszania wspomogą także inhalacje z roztworu ektoiny.

Podczas suchego kaszlu przydadzą się tabletki do ssania zawierające propolis oraz miód. Zmniejszą one chrypę i drapanie w gardle, a tym samym złagodzą kaszel.

Jeśli ból gardła utrudnia przełykanie, substancją, którą można bez obaw stosować podczas laktacji, jest flurbiprofen obecny w niektórych tabletkach do ssania.

Witamina C może być bezpiecznie przyjmowana przez mamy karmiące piersią w dawce nie większej niż 100 mg na dobę. Jeśli istnieje konieczność przyjęcia kwasu askorbinowego w wysokich dawkach, należy zrobić przerwę w karmieniu na co najmniej 12-24 godziny.

Pamiętaj, że podczas infekcji najważniejsza jest higiena. Aby zminimalizować ryzyko zakażenia, możesz założyć na twarz maseczkę. Myj ręce po każdym czyszczeniu nosa, używaj jednorazowych chusteczek, nie kaszl i nie kichaj w kierunku dziecka. Leki przyjmuj najlepiej po karmieniu lub wtedy, kiedy przerwa do kolejnego karmienia jest najdłuższa. Jeśli po 3 dniach nie widzisz poprawy stanu zdrowia lub objawy nasilają się, nie zwlekaj z wizytą u lekarza.


redaktor: Agnieszka Soroko, mgr farm.
ostatnia zmiana: 04.09.2019 11:21:28

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o. o.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Tylko 59,00 zł za konsultację z lekarzem ogólnym. A także 25 innych specjalizacji.

Umów telekonsultację

Najnowsze pytania

Czy można przyjmować magnez oraz Rutinoscorbin podczas terapii lekiem Dexilant?
dzien dobry , czy moge brać jednoczesnie dexilant , rutinoscorbin i magnez ? jestem przeziebiony i chciałem sobie pomoć co zrobi gdy biore dexilant?
odpowiada Katarzyna Domagała

Na Twoje pytania w temacie przeziębienie przy karmieniu piersią odpowiadają nasi farmaceuci, lekarze i inni eksperci.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.