Paracetamol, opinie i pytania

30 pytań o Paracetamol. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Zatrucia pokarmowe w podróży, Czy wysłać dziecko na ospa party?, Metody leczenia kamicy nerkowej, Sposoby na bolesne ząbkowanie, Ból głowy i migrena, Ból zęba, Bóle menstruacyjne, Ból i gorączka u dziecka, Produkty Aflofarm, Ból w ciąży, Przeziębienie w ciąży, Ból przy karmieniu piersią, Przeziębienie przy karmieniu piersią.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Rodzic (anonim, 31.183.197.)
około 7 dni temu, Warszawa

W jaki sposób podawać paracetamol i ibuprofen na gorączkę u dziecka?

Od razu tak podpowiem reszcie rodziców, aby nie powtórzył mojego błędu. Dziecko dostało zapalenia gardła, po wizycie lekarz przepisał dziecku antybiotyk oraz Kidofren Duo. Od razu powiem tyle że jeśli gorączka u dziecka co kilka godzin wraca i oscyluje w okolicach 40 stopni w moim przypadku dziecko miało nawet 41,2 zalecam zakupić jeden lek z ibuprofenem A drugi z paracetamolem. Kidofren nas w ten sposób ograniczył i mogło się by to skończyć przedawkowaniem leku... skończyło się na SORze gdzie na szczęście lekarze nam pomogli, ale aby uniknąć takich sytuacji A aby odciążyć SOR bo naprawdę mają tam co robić polecam te kombinacje gdyż Kidofren zawiera i paracetamol i ibuprofen i nie można przedawkować ani jednego ani drugiego leku gdyż o konsekwencjach można poczytać wszedzie

Katrina 87 (anonim, 188.146.104.)
około 19 dni temu, Warszawa

Czy mogę jednocześnie przyjmować leki Paroxinor oraz Padolten?

Witam . Od trzech miesięcy biorę paroxinor. Miałam wcześniej zapisany padolten na silne bóle kręgosłupa. Zapomniałam poinformować o tym lekarza psychiatrę , bo bóle w tym czasie ustąpiły . Niestety od trzech dni wróciły , w nocy z bólu spać nie mogę , a w dzień z ledwością chodzę . Czy mogę wziąć padolten popołudniu jedna tabletkę skoro paroxinor biorę rano ? Z góry dziękuje za poświęcony czas

KAKO9 (anonim, 89.74.47.)
około 22 dni temu, Warszawa

Czy mając jedną nerkę można stosować lek Skudexa?

Mąż miał operację na przepukline pachwinowa i przepisano mu Skudexa na bóle, ale w zeszłym roku we wrześniu została mu usunięta nerka (guz złośliwy, bez chemii i naświetlania, na szczęście w porę wykryty), czy może on stosować ten lek mając jedną zdrową nerke. Do tej pory według nefrolog mógł brać tylko Paracetamol.

Angelika (anonim, 31.60.110.)
około 23 dni temu, Warszawa

Czy można łączyć ze sobą Pelavo Nos i Zatoki, Gripex Control, Gripblocker, Nasivin Kids i czy można łączyć te leki z alkoholem?

Czy lek Contrahist Pelavo nos i zatoki Gripex Control oraz gripbocker wolno łączyc 3 godziny od wypicia alkoholu jeden po drugim zażywany jakie mogą być skutki uboczne leków razem zazytych w przeciągu godziny do tego Nasivin Kids po 3 psikniecia do jednego otworu??

Ania (anonim, 89.64.2.)
około 1 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę stosować Solpadeine na ból zęba, jeśli przyjmuję leki Augmentin oraz Sertagen?

Witam serdecznie.czy solpadeine moge łączyć z sertagenem i augumentin.sertagen biorę na depresję a augumentin na zapalenie zatok.do tego od wczoraj boli mnie ząb.wzielam ibumrom ale nie pomaga.A niewiem czy solpadeine mogę łączyć z tymi lekami

Maria (anonim, 87.248.68.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy podczas stosowania plastrów Transtec 35, mogę doraźnie przyjąć Poltram Combo?

Od kilku tygodni stosuję transect 35 na silny ból. Lekarz w razie potrzeby powiedział że doraźnie w stanie silniejszego bólu mogę zażyć poltram combo dodatkowo. Mimo bólu mam obawy czy to bezpieczne. Proszę o poradę.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Tylko 59,00 zł za konsultację z lekarzem ogólnym. A także 25 innych specjalizacji.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 3 minut temu
Karolina Siayor-Pietrzak, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 52 minut temu
Karolina Zygmunt, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 13 godzin temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 14 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 23 godzin temu
Agnieszka Stankiewicz, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około godzinę temu
Bartlomiej Owczarek
administrator
Maciej Jakubczyk
administrator