Karmienie piersią jest naturalną czynnością jednak często może przysparzać trudności. W przypadku zmniejszonej produkcji mleka pomocne mogą być preparaty pobudzające laktację i wspomagające organizm.

">

Wspomaganie laktacji

Kosmetyk

A-Pectus Cream krem

A-Pectus Cream to krem na bolące, podrażnione, popękane brodawki sutkowe. Zawiera hipoalergiczną naturalną lanolinę, która składem przypomina warstwę lipidowa skóry. Nie powoduje alergii i jest bezpieczna zarówna dla maki, jak i dziecka. Polecana kobietom karmiącym piersią.

Wyrób medyczny

Apteo Care Wkładki Laktacyjne wkładki laktacyjne

Apteo Care Wkładki Laktacyjne to jednorazowe wkładki chroniące przed wyciekami pokarmu i zabrudzeniem bielizny w okresie karmienia piersią. Chłoną płyn i zapobiegają przemoczeniu, a dodatkowo nie podrażniają skóry.

Środek spożywczy

Apteonatura Herbatka Dla Kobiet Karmiących zioła

Apteonatura Herbatka Dla Kobiet Karmiących to mieszanka ziół w saszetkach do zaparzania. Zawiera m.in. owoc anyżu, kopru i kminku, które poprzez pobudzanie gruczołów mlekowych zwiększają ilość pokarmu i wspomagają laktację.

Wyrób medyczny

Avent Naturally - Nipple Shield przyrząd

Produkt w kategorii: różne, pozostałe produkty nieterapeutyczne, pozostałe produkty nieterapeutyczne (kategoria ATC V07AY).

Wyrób medyczny

Avent Naturally - Silikonowe Osłonki Piersi Małe przyrząd

Avent Naturally - Silikonowe Osłonki Piersi Małe to wykonane z silikonu nakładki na piersi, które chronią brodawki sutkowe przed podrażnieniem i pękaniem podczas karmienia piersią. Wykonane z miękkiego materiału, bez zapachu i smaku.

Wyrób medyczny

Babyono - Osłonki Piersi przyrząd

Babyono - Osłonki Piersi to wykonane z silikonu nakładki na piersi, które chronią brodawki sutkowe przed podrażnieniem i pękaniem podczas karmienia piersią. Wykonane z miękkiego materiału, bez zapachu i smaku.

Wyrób medyczny

Bella Mamma - Wkładki Laktacyjne wkładki laktacyjne

Bella Mamma - Wkładki Laktacyjne to bawełniane wkładki, które chronią przed zabrudzeniem bielizny i przeciekaniem pokarmu oraz zapobiegają podrażnieniom brodawek i pozwalają skórze oddychać.

Wyrób medyczny

Bella Mamma - Wkładki Laktacyjne Z Przylepcem wkładki laktacyjne

Bella Mamma - Wkładki Laktacyjne Z Przylepcem to bawełniane wkładki, które chronią przed zabrudzeniem bielizny i przeciekaniem pokarmu oraz zapobiegają podrażnieniom brodawek i pozwalają skórze oddychać. Posiadają pasek lepiący, dzięki któremu wkładka nie zmienia swojego położenia.

Wyrób medyczny

Bella Mamma Comfort - Wkładki Laktacyjne Z Przylepcem wkładki laktacyjne

Bella Mamma Comfort - Wkładki Laktacyjne Z Przylepcem to delikatne bawełniane wkładki, które chronią przed zabrudzeniem bielizny i przeciekaniem pokarmu oraz zapobiegają podrażnieniom brodawek i pozwalają skórze oddychać. Posiadają pasek lepiący, dzięki któremu wkładka nie zmienia swojego położenia.

Wyrób medyczny

Canpol Babies - Osłonki Piersi Premium Małe przyrząd

Canpol Babies - Osłonki Piersi Premium Małe do stosowania w przypadku podrażnionych i popękanych brodawek sutkowych. Przyspieszają gojenie i łagodzą ból. Mogą także ułatwiać prawidłowe karmienie w przypadku wklęsłych i płaskich brodawek. Wykonane z miękkiego silikonu, nie posiadają smaku ani zapachu.

Wyrób medyczny

Canpol Babies - Osłonki Piersi Premium Normalne przyrząd

Canpol Babies - Osłonki Piersi Premium Normalne do stosowania w przypadku podrażnionych i popękanych brodawek sutkowych. Przyspieszają gojenie i łagodzą ból. Mogą także ułatwiać prawidłowe karmienie w przypadku wklęsłych i płaskich brodawek. Wykonane z miękkiego silikonu, nie posiadają smaku ani zapachu.

Wyrób medyczny

Canpol Babies - Osłonki Piersi Uniwersalne przyrząd

Canpol Babies - Osłonki Piersi Uniwersalne do stosowania w przypadku podrażnionych i popękanych brodawek sutkowych. Przyspieszają gojenie i łagodzą ból. Mogą także ułatwiać prawidłowe karmienie w przypadku wklęsłych i płaskich brodawek. Wykonane z miękkiego silikonu, nie posiadają smaku ani zapachu.

Wyrób medyczny

Canpol Babies - Wkładki Laktacyjne Premium wkładki laktacyjne

Canpol Babies - Wkładki Laktacyjne Premium zabezpieczają przed zabrudzeniem i przemoczeniem bielizny przez pokarm w okresie laktacji. Pozwalają skórze oddychać i chronią przed podrażnieniem. Posiadają wkład chłonny oraz samoprzylepny pasek utrzymujący wkładkę w odpowiednim miejscu.

Wyrób medyczny

Canpol Babies - Wkładki Laktacyjne Z Aloesem wkładki laktacyjne

Canpol Babies - Wkładki Laktacyjne z Aloesem zabezpieczają przed zabrudzeniem i przemoczeniem bielizny przez pokarm w okresie laktacji. Zawierają wyciąg z aloesu, który chroni skórę przed podrażnieniami i działa przeciwzapalnie. Posiadają wkład chłonny oraz samoprzylepny pasek utrzymujący wkładkę w odpowiednim miejscu.

Wyrób medyczny

Chicco - Osłonki Silikonowe Na Sutki przyrząd

Środek spożywczy

Femaltiker proszek (do wytworzenia płynu)

Femaltiker to saszetki na bazie naturalnych składników do stosowania w celu stymulacji laktacji. Zalecany kobietom w okresie karmienia piersią w przypadku niedoboru pokarmu, problemach z wywołaniem lub utrzymaniem laktacji. Produkt jest bezpieczny do stosowania dla mam karmiących naturalnie.

Środek spożywczy

Femaltiker Choco proszek (do wytworzenia płynu)

Femaltiker Choco to saszetki o smaku czekoladowym na bazie naturalnych składników do stosowania w celu stymulacji laktacji. Zalecany kobietom w okresie karmienia piersią w przypadku niedoboru pokarmu, problemach z wywołaniem lub utrzymaniem laktacji. Produkt jest bezpieczny do stosowania dla mam karmiących naturalnie.

Środek spożywczy

Herbatka Bocianek zioła

Herbatka Bocianek jest mieszanką ziołową, która w formie naparu działa mlekopędnie i uspokajająco, ułatwia trawienie oraz dostarcza witamin i mikroelementów. Jest odpowiednia dla mam karmiących naturalnie.

Środek spożywczy

Herbatka Fix Dla Kobiety Karmiącej zioła

Herbatka Fix Dla Kobiety Karmiącej to saszetki zawierające kompozycję ziół, które wspierają organizm matki w okresie laktacji. Owoce kopru włoskiego i kminku wspomagają produkcję mleka kobiecego, a dodatkowo w połączeniu z anyżem zapewniają prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego. Ponadto zawiera melisę, która łagodnie uspokaja i zapewnia spokojny sen.

Środek spożywczy

Herbatka Ziołowa Dla Matek Karmiących Wspomagająca Laktację zioła

Produkt w kategorii: różne, preparaty i produkty do żywienia, pozostałe preparaty i produkty do żywienia (kategoria ATC V06DX).

Środek spożywczy

Hipp - Mama Herbatka Bio Dla Kobiet Karmiących zioła

Hipp - Mama Herbatka Bio Dla Kobiet Karmiących to saszetki do zaparzania. Zawiera zestaw ziół wspomagających laktację - owoc kopru włoskiego, kminku i anyżu. Ponadto wpływają na pracę układu pokarmowego. Dzięki zawartości melisy i werbeny cytrynowej, produkt poprawia samopoczucie.

Środek spożywczy

Hipp - Natal Herbatka Dla Kobiet Karmiących granulat (do wytworzenia płynu)

Hipp - Natal Herbatka Dla Kobiet Karmiących to granulat do zaparzania. Zawiera zestaw ziół wspomagających laktację - owoc kopru włoskiego, kminku i anyżu. Ponadto wpływają na pracę układu pokarmowego. Dzięki zawartości melisy i werbeny cytrynowej, produkt poprawia samopoczucie.

Wyrób medyczny

Johnson's Baby Wkładki Laktacyjne wkładki laktacyjne

Johnson's Baby Wkładki Laktacyjne chronią przed przeciekaniem pokarmu i zabrudzeniem bielizny w okresie laktacji. Dopasowują swój kształt, chłoną pokarm i zabezpieczają przed podrażnieniem skóry.

Środek spożywczy

Kawka Bocianek zioła

Kawka Bocianek to mieszanka ziołowa, która w postaci naparu działa mlekopędnie, ułatwia trawienie oraz dostarcza witamin i mikroelementów. Odpowiednia dla mam karmiących naturalnie, pijących wcześniej dużo kawy.

Środek spożywczy

Lactinatal kapsułki

Lactinatal to kapsułki doustne przeznaczone dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Zawiera wyciąg z owoców anyżu i ekstrakt z owoców kopru włoskiego. Substancje aktywne wspomagają produkcje mleka kobiecego i wpływa korzystnie na pracę układu pokarmowego.

Środek spożywczy

Lactosan Mama proszek (do wytworzenia płynu)

Lactosan Mama to saszetki do rozpuszczania wspomagające laktację. Zawiera beta–glukan oraz ekstrakt ze słodu jęczmiennego oraz wyciąg z owoców kopru włoskiego. Składniki te zwiększają produkcję mleka kobiecego, a dodatkowo melisa działa rozluźniająco i poprawia samopoczucie.

Wyrób medyczny

Lovi By Canpol Babies - Silikonowe Osłonki Piersi przyrząd

Produkt w kategorii: różne, pozostałe produkty nieterapeutyczne, pozostałe produkty nieterapeutyczne (kategoria ATC V07AY).

Wyrób medyczny

Lovi By Canpol Babies - Wkładki Laktacyjne wkładki laktacyjne

Lovi By Canpol Babies - Wkładki Laktacyjne chronią przed przeciekaniem i zabrudzeniem bielizny przez pokarm. Wkładki są wielowarstwowe i miękkie, dzięki czemu skutecznie chłoną płyn i nie podrażniają skóry.

Kosmetyk

Maltan maść

Maltan to maść do pielęgnacji brodawek sutkowych w okresie ciąży i karmienia piersią. Zawiera glukozę, którą w odpowiednim stężeniu hamuje rozwój bakterii, dzięki czemu zapobiega rozwojowi stanu zapalnego

Wyrób medyczny

Mam 2 Osłonki Na Piersi przyrząd

Mam 2 Osłonki Na Piersi to cienkie silikonowe osłonki, które ułatwiają dziecku ssanie podczas karmienia piersią. Wykonane z bezzapachowego i bezsmakowego materiału, przez co nie wpływa na smak mleka. Polecany szczególnie w przypadku płaskich i wklęsłych brodawek.

Kosmetyk

Mamma Mia - Lano-Maść maść

Mamma Mia - Lano-Maść do stosowania w okresie karmienia piersią. Zawiera naturalną lanolinę, która łagodzi podrażnienia brodawek sutkowych, a także nawilża, natłuszcza i zmiękcza naskórek. Produkt można stosować już w okresie ciąży celem przygotowania brodawek sutkowych.

Środek spożywczy

Mieszanki Apteczne Lactosan Fix zioła

Mieszanki Apteczne Lactosan Fix to herbatka do zaparzania dla kobiet karmiących piersią. Zawiera owoc anyżu i kopru włoskiego, które wspomagają laktację i wpływają na pracę układu pokarmowego, usuwając wzdęcia i uczucie pełności. Ponadto zawiera melisę i kwiatostan lipy, które łagodnie uspokajają.

Wyrób medyczny

Nuk - Lateksowe Osłonki Brodawki Sutkowej Konwencjonalne przyrząd

Środek spożywczy

Pastylki Bocianek pastylki/lamelki/żelki

Pastylki Bocianki to ekstrakty ziół w postaci pastylek do połykania. Działają mlekopędnie i uspokajająco, ułatwiają trawienie oraz dostarczają witamin i mikroelementów. Odpowiednie dla mam karmiących naturalnie.

Wyrób medyczny

Penaten - Wkładki Laktacyjne wkładki laktacyjne

Penaten - Wkładki Laktacyjne chronią przed przeciekaniem i zabrudzeniem w trakcie laktacji. Wykonane z delikatnego materiału, dzięki czemu zapobiegają podrażnieniom brodawek. Skutecznie chłoną pokarm, a dzięki przylepcowi utrzymują się w pożądanym miejscu.

Środek spożywczy

Prolaktan Prenalen proszek (do wytworzenia płynu)

Prolaktan Prenalen to proszek do rozpuszczania z prażonym ekstraktem zbożowym o smaku bananowym z witaminami. Zawiera składniki wspomagające organizm kobiety w okresie karmienia piersią. Zawiera składniki wspomagające produkcję pokarmu oraz wpływające korzystnie na funkcje psychologiczne.

Wyrób medyczny

Tufi Wygodne Anatomiczne Wkładki Laktacyjne Dla Matek Karmiących wkładki laktacyjne

Produkt w kategorii: różne, pozostałe produkty nieterapeutyczne, pozostałe produkty nieterapeutyczne (kategoria ATC V07AY).

Brak opakowań dostępnych w aptekach.

Wyrób medyczny

Wkładki Laktacyjne Jednorazowe wkładki laktacyjne

Produkt w kategorii: różne, pozostałe produkty nieterapeutyczne, pozostałe produkty nieterapeutyczne (kategoria ATC V07AY).

Wyrób medyczny

Wkładki Laktacyjne Wielokrotnego Użytku wkładki laktacyjne

Produkt w kategorii: różne, pozostałe produkty nieterapeutyczne, pozostałe produkty nieterapeutyczne (kategoria ATC V07AY).

Kosmetyk

Ziajka - Lano-Maść Mamma Mia maść

Ziajka - Lano-Maść Mamma Mia do stosowania w okresie karmienia piersią. Zawiera naturalną lanolinę, która łagodzi podrażnienia brodawek sutkowych, a także nawilża, natłuszcza i zmiękcza naskórek. Produkt można stosować już w okresie ciąży celem przygotowania brodawek sutkowych.

Karmienie piersią jest naturalną czynnością jednak często może przysparzać trudności. W przypadku zmniejszonej produkcji mleka pomocne mogą być preparaty pobudzające laktację i wspomagające organizm.

W przypadku gdy fizjologicznie produkowany pokarm nie jest wystarczający do naturalnego karmienia, można zastosować gotowe preparaty zwiększające produkcję mleka.

Najczęstszymi składnikami takich preparatów są:

  • beta-glukan zawarty w słodzie jęczmiennym

oraz zioła w postaci gotowych mieszanek do zaparzania zawierające:

W utrzymaniu odpowiedniej ilości mleka pomocne są również laktatory pomagające zachować ciągłość w stymulacji laktacji.


ostatnia zmiana: 25.05.2019 22:34:43

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o. o.

Najnowsze pytania

Na Twoje pytania w temacie wspomaganie laktacji odpowiadają nasi farmaceuci, lekarze i inni eksperci.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.